Ostródzki Orkan odebrał surową lekcję szczypiorniaka od Warmii

2015-10-08 09:52:58(ost. akt: 2015-10-08 10:12:20)
Orkan Ostróda przegrał z olsztyńską Warmią 15:47

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Półfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce ręcznej był ostatnim sprawdzianem zawodników Orkana Ostróda przed startem w III lidze. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji szczypiorniści Orkana wysoko przegrali z pierwszoligową Warmią Traveland Olsztyn.
Jest nad czym pracować, żeby dorównać czołowym piłkarzom ręcznym Warmii i Mazur. Do takiego wniosku doszli zapewne po meczu półfinałowym Wojewódzkiego Pucharu Polski szczypiorniści z Ostródy. Dla przygotowujących się do niedzielnej inauguracji rozgrywek III ligi ostródzian była to lekcja piłki ręcznej. Gospodarze nie byli faworytami konfrontacji z olsztyńską Warmią i zgodnie z oczekiwaniami od początku wydarzenia na parkiecie hali OCSiR zdominowali goście. Szybko objęli prowadzenie 3:0, później dwa trafienia Adriana Wojciechowskiego sprawiły, że ostródzianie przez chwilę mieli kontakt. Jednak za kilka chwil wszystko wróciło do normy i olsztynianie na przerwę schodzili z prowadzeniem 24:9.
W drugiej połowie olsztynianie zachowali skuteczność na niemal tym samym poziomie. Za to słabiej pod bramką rywali radził sobie Orkan. Spotkanie zakończyło się porażką zespołu z Ostródy 15:47.
A już w najbliższą niedzielę piłkarze ręczni Orkana znowu wystąpią w hali OCSiR. Okazją do tego będzie inauguracja rozgrywek III ligi. W pierwszym meczu Orkan podejmie Meble Wójcik II Elbląg. Początek o godz. 15, zapraszamy. Wstęp wolny.