Dziewięć goli w Smykowie w derbach gminy Ostróda

2015-10-05 11:42:10(ost. akt: 2015-10-05 12:00:58)
W Smykowie Mewa przegrała z Iskrą Smykówko 1:8

W Smykowie Mewa przegrała z Iskrą Smykówko 1:8

Autor zdjęcia: Marek Giniewicz

Kolejny pracowity weekend mają za sobą piłkarze z powiatu ostródzkiego. W IV lidze przegrał Warmiak Łukta. Natomiast Tęcza Miłomłyn utrzymała się na fotelu lidera w okręgówce. A w klasie B w derbach gminy Ostróda Mewa Smykowo wysoko przegrała z Iskrą Smykówko.
Występujący w IV lidze piłkarze Warmiaka Łukta na własnym stadionie wykazali się gościnnością. W 11. kolejce spotkań podejmowali u siebie Tęczę Biskupiec i przegrali 1:3. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Przemysław Panek.

W grupie 2 klasy okręgowej od dwóch kolejek liderem jest Tęcza Miłomłyn. Podopieczni Pawła Oliwy w weekend gościli w Gągławkach, gdzie wygrali z miejscową Fortuną. Dwa zwycięskie gole padły po przerwie, a ich zdobywcami byli Adrian Leśnicki i Marcin Kasprowicz. Na własnym boisku postrzelał Kormoran Zwierzewo, który aż 6:0 rozgromił Polonię Iłowo. Łupem bramkowym podzielili się Adam Rudziński, Krzysztof Lipiński, Łukasz Kalwiński, Wojciech Felka, Jarosław Koszewski i grający trener Michał Maj. Nie powiodło się piłkarzom Grunwaldu Gierzwałd, którzy przegrali (1:3) na wyjeździe z Syreną Młynary. Honorową bramkę strzelił Paweł Kiszelewski.

W klasie A w meczu grupy 2 bliscy remisu byli piłkarze Jastrzębia Ględy, którzy na własnym boisku podejmowali liderujący Dąb Kadyny. Do 93. min był remis 1:1 (gola: Piotr Sobota) i właśnie wtedy goście strzelili gola za trzy punkty.

W grupie 4 z trzech punktów cieszyli się piłkarze KS Tyrowo, którzy na własnym boisku po trafieniach Michała Rutkowskiego i Kamila Kowalskiego wygrali 2:0 z Novoplastem Mszanowo. Natomiast dobre humory panowały w Turznicy do 60. min, bo do tej pory po golu Macieja Klimeckiego Płomień prowadził z Osą Ząbrowo. Później jednak goście strzelili dwa gole i wywieźli komplet punktów z gminy Ostróda.

W grupie 4 klasy B w Smykowie rozegrane zostały derby gminy Ostróda. Mewa Smykowo na najdłuższym boisku w gminie podejmowała Iskrę Smykówko. Pojedynek przedostatniej do tej pory Iskry z ostatnią Mewą zakończył się pogromem tych drugich. Zespół ze Smykówka wygrał aż 8:1.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5