Trójkolorowi rowerami wybierają się na mecz do Olsztynka

2015-08-21 09:14:05(ost. akt: 2015-08-21 09:18:46)
Kibice Sokoła na mecz do Olsztynka pojadą na rowerach, w ten sposób pomogą potrzebującym

Kibice Sokoła na mecz do Olsztynka pojadą na rowerach, w ten sposób pomogą potrzebującym

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W piątek 21 sierpnia piłkarze ostródzkiego Sokoła rozegrają mecz 4. kolejki III ligi. Ostródzianie w Olsztynku zmierzą się Olimpią. W nietypowy sposób na spotkanie wyjazdowe wybiera się część ostródzkich kibiców. Jadą na rowerach, w ten sposób chcą wspomóc fundację Dom
- Stowarzyszenie Kibiców Trójkolorowi wspólnie z OKS Sokół Ostróda przygotowało akcję, której celem jest nakłonienie sympatyków piłki nożnej do ruchu, a także wsparcie Fundacji Dom wspierającą rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym – informuje Adam Lisowski z Trójkolorowych.

W związku z tym kibice Sokoła w piątek wybierają się rowerami do Olsztynka na mecz który rozpocznie się o godz. 17. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ fani ostródzkiego trzecioligowca do pokonania będą mieli ponad 30 km. Trasa ominie ruchliwą Drogę Krajową nr 7. Kibicowski peleton wyruszy spod stadionu przy ul. 3 Maja, pojedzie przez Lubajny, Idzbark, Stare Jabłonki, Ostrowin, Wigwałd i Wilkowo.

- Wszystkich kibiców z Ostródy zachęcamy do wyprawy rowerowej na to spotkanie – dodaje Lisowski. - To niespełna dwie godziny jazdy po pięknych mazurskich trasach, w trakcie których zbierzemy pieniądze dla Fundacji.

Za każdego kibica, który rowerem wybierze się na piątkowe spotkanie OKS Sokół Ostróda przekaże 20 zł na konto Fundacji Dom. Każdy z jadących w meczowym peletonie kibiców dostanie od Stowarzyszenia Kibiców Trójkolorowi klubowy gadżet.

Zbiórka kibiców w piątek o godz. 12.30 na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Start peletonu Trójkolorowych zaplanowany jest na godz. 13.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5