Pan Samochodzik i garbusiarze na zlocie

2015-08-21 12:00:00(ost. akt: 2015-08-21 14:29:45)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Chrabąszcz, grubas, pchła czy żółw, różnie jest nazywany, ale kochają go miliony. Volkswagen garbus, bo o nim mowa, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aut na świecie. W Jerzwałdzie koło Zalewa od piątku do niedzieli odbędzie się ogólnopolski zlot miłośników garbusów.
- Możemy przejechać nimi ponad tysiąc kilometrów, jak auta są dobrze przygotowane i jeśli się je kocha, to nigdy cię nie zawiodą - mówi Robert Drzazga z Ostródy, współorganizator zlotu.

Robert, "Osa", Paulina i Justyna z Ostródy to od ponad 20 lat wierni fani garbusów. Swoimi autami jeżdżą na wszystkie polskie i większość europejskich zlotów. Do Jerzwałdu pojechali już w środę ponieważ ten zlot będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy zostanie połączony ze zlotem miłośników książek o Panu Samochodziku.

- Większość garbusiarzy to miłośnicy książek o przygodach Pana Tomasza, dlatego taki pomysł nam się urodził w głowach - dodaje Robert Drzazga. - Dodatkowym smaczkiem zlotu jest to, że odbędzie się on na posesji Zbigniewa Nienackiego.

Przygotowania do zlotu garbusiarzy i miłośników Pana Samochodzika trwały ponad rok.
Zlot w Jerzwałdzie rozpoczyna się w piątek. Najciekawszym dniem będzie sobota z paradą garbusów ulicami Zalewa, wyborami najpiękniejszego samochodu oraz poszukiwaniem "Skarbu Templariuszy". Miłośników Garbusów i książek o polskim Indiana Jonesie zapraszamy w sobotę od godziny 11 do Zalewa i Jerzwałdu.


Zapraszamy do lektury


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5