Piłkarze Sokoła wygrali mecz kontrolny z Powiślem Dzierzgoń

2015-07-22 07:43:47(ost. akt: 2015-07-22 08:07:27)
Na razie na ławce rezerwowych Sokoła jest dość tłoczno

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Trzecioligowcy Sokoła Ostróda rozegrali drugi sparing podczas letnich przygotowań do nowego sezonu. Ostródzianie w Dzierzgoniu zmierzyli się z występującym w IV lidze Powiślem. Sokół okazał się minimalnie lepszy, wygrał 1:0 po trafieniu Łukasza Goździejewskiego.
W Sokole trwa letni casting piłkarzy. Po remisowym sparingu (2:2) z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn sztab szkoleniowy dokonał pierwszych selekcji. Trenerzy ostródzkiego klubu na razie podziękowali za współpracę Adrianowi Zasadzkiemu i Mateuszowi Sienikowskiemu. W składzie podczas wtorkowego sparingu w Dzierzgoniu nieobecny był też Łukasz Kuśnierz, który odczuwał jeszcze drobne urazy odniesione w sobotniej konfrontacji ze Stomilem.

W pierwszej połowie na boisku lepiej prezentowali się piłkarze z Ostródy. Niezłe okazje na uzyskanie prowadzenia dla Sokoła mieli Kamili Smyt, Krzysztof Filipek czy Przemysław Płoszczuk. Jednak w decydujących momentach ostródzianom zabrakło skuteczności lub odpowiedniego timingu. Po przerwie na murawie pojawiło się kilku wychowanków Sokoła m.in. dwaj juniorzy Kacper Wojciechowski, Karol Roszkiewicz oraz młodzieżowcy Łukasz Goździejewski i Marcin Jakubowski. I właśnie akcja tych dwóch ostatnich piłkarzy dała Sokołowi zwycięskiego gola. Asystował Jakubowski, a Goździejewski na raty pokonał bramkarza Powiśla, ustalając wynik spotkania na 0:1 w 90. min.

Kolejne mecze kontrolne podopieczni Wojciecha Tarnowskiego rozegrają w najbliższą sobotę 25 lipca. Wpierw o godz. 11 na stadionie przy ul. Wyszyńskiego Sokół zagra z Błękitnymi Raciąż, zaś o godz. 14 na tym samym obiekcie kolejny test-mecz, a rywalem będzie Mrągowia Mrągowo.