Nauczycielka z Ostródy najlepsza w biegu na dychę

2015-06-11 14:22:54(ost. akt: 2015-06-11 15:19:03)
W Pasłęku nauczyciele rywalizowali na 10 km

Autor zdjęcia: Archiwum

W Pasłęku rozegrane zostały mistrzostwa Polski pracowników oświaty w biegu na dystansie 10 kilometrów. W rywalizacji kobiet bardzo dobrze spisała się nauczycielka wuefu z ostródzkiej Szkoły Podstawowej nr 2 Katarzyna Radecka, która linię mety minęła na 1. miejscu.
W Pasłęku odbyła się jubileuszowa 10. edycja Biegu Filipidesa z biegiem głównym na dystansie 10 kilometrów. Przy okazji rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Nauczycieli na tym samym dystansie, nad którymi patronat objął Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Trasa biegu posiadała atest PZLA , przebiegała ulicami Pasłęka i okolic. Na starcie stanęło wielu biegaczy, którym nie straszny był upał.

Katarzyna Radecka nauczycielka wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie wywalczyła 1. miejsce wśród kobiet w klasyfikacji Mistrzostw Polski Nauczycieli.
Gościem Specjalnym zawodów był Paweł Czapiewski - aktualny rekordzista Polski w biegu na 800m, brązowy medalista mistrzostw świata, halowy mistrz Europy.