Remont centrum parafialnego w Ostródzie
2025-08-07 19:46:38(ost. akt: 2025-08-07 19:59:30)
Trwa remont budynku, w którym mieści się Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie. Potrwa do końca roku. Efekty już widać.
— Wielu z was zauważyło pewnie, że wokół naszego budynku w ostatnim czasie wiele się dzieje. To prawda. Od kilku miesięcy trwa gruntowny remont polegający na termomodernizacji centrum parafialnego. Choć większość prac odbywa się w środku to na pewno widzieliście, że z każdym tygodniem przybywa nowych okien w "błękicie pruskim". Do końca wakacji powinny być już wszystkie — poinformowali w mediach społecznościowych Ewangelicy w Ostródzie.
Sam zaś remont finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potrwa do końca roku. Potem już tylko wykończenie i Centrum Ewangelickie w Ostródzie ruszy pełną parą. A miasto zyska pięknie odrestaurowany zabytkowy budynek.
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie – luterańska parafia w Ostródzie, należąca do diecezji mazurskiej. Siedziba parafii mieści się przy ulicy Olsztyńskiej w gmachu dawnego sądu, przy rondzie Reformacji. Posiada kościoły filialne w Łęgutach i Pasłęku oraz kaplice w Iławie i Morągu.
Źródło: Gazeta Olsztyńska
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez