Poznaliśmy Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur

2025-02-20 14:08:41(ost. akt: 2025-02-20 14:22:36)

Autor zdjęcia: arch. organizatora

— Było to jak dotąd najtrudniejsze zadanie dla członków kapituły - wyłonić 10 pań z 38 zgłoszonych kandydatek. Obrady trwały ponad 3 godziny! Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2025 została wybrana! — poinformowała Ewa Domaradzka - Ziarek, dziennikarka i prezeska Fundacji Moda na Warmię i Mazury.
Oto laureatki 27. edycji Wyborów Kobiet Sukcesu na Warmii i Mazurach:
prof. dr hab. inż. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska — specjalistka w dziedzinie biotechnologii środowiskowej, kierownik Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska, wykładowca na Wydziale Geoinżynierii UWM.
Joanna Szaban – menedżerka w branży IT (technologii informatycznych), testerka oprogramowania, autorka projektu Fake Detector (wykrywacz fejków/fałszywek w internecie) - platformy AI do identyfikacji kontentu online.
Elżbieta Zabłocka - starosta Powiatu Bartoszyckiego, działaczka samorządowa.
Barbara Marta Morawska – mrągowianka urodzona na Wileńszczyźnie, prezeska Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, od 30 lat współorganizatorka Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie.
Monika Kazimierczyk — instruktorka teatralna i animatorka kultury, reżyserka i dramoterapeutka, twórczyni Teatru „Przebudzeni” z
Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie.
Marta Drózda-Kulkowska - dyrygent chóru OSM I stopnia oraz nauczyciel teorii muzyki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, dyrygent i dyrektor artystyczny chóru „Cantata” z Elbląga.
Magdalena Socha — psycholog, dyrektorka międzynarodowego festiwalu o tematyce penitencjarnej w Olsztynie, rzeczniczka prasowa Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie, w stopniu majora.
Agnieszka Ewald — znana jako "Facetka od Stresu", certyfikowana coach, trenerka biznesu i konsultantka kryzysowa. Twórczyni pierwszej w Polsce platformy z relaksacjami dla pokolenia Z.
Anna Lewikowska — sołtyska sołectwa Waszulki; animator kultury lokalnej, szkoleniowiec z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości społecznej.
Beata Brokowska — dziennikarka, freelancerka; badaczka losów i twórczości warmińsko-mazurskiej rzeźbiarki Balbiny Świtycz-Widackiej.

W obradach kapituły uczestniczyli przedstawiciele mediów, laureatki wcześniejszych edycji plebiscytu, przedsiębiorczynie, naukowczynie, psycholożki, prawniczki i prawnicy z regionu.

Organizatorzy podkreślili, że w tym roku napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń do 27. edycji Wyborów Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. Wszystkie panie zgłoszone do tytułu kobiety sukcesu są wyjątkowe, niepowtarzalne, z ogromnymi dokonaniami i cieszy fakt, że są one w swoich społecznościach docenione i bardzo szanowane. Kapituła miała bardzo trudne zadanie, żeby z tej grupy wyłonić tych 10 pań. Prezentują one szerokie spektrum działalności pań i symbolizują sukcesy wszystkich kobiet, i tych zgłoszonych, i tych które jeszcze nie zostały dostrzeżone.

— Całą Złotą Dziesiątkę pań uhonorujemy 7 marca, w przeddzień Święta Kobiet, na Gali w Ostródzie, a dokładnie uroczystość odbędzie się pod Ostródą w Natural Hotel Ekologiczny w Warlitach Wielkich. Jak zwykle będzie bardzo uroczyście — dodała Ewa Domaradzka – Ziarek.




Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B