Od środy przejazd będzie zamknięty

2024-06-16 14:08:26(ost. akt: 2024-06-16 14:12:11)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Wykonawca robót realizujący na zlecenie PKP przebudowę stacji Ostróda - spółka Torpol S.A. od 19 czerwca br. na okres około 4 tygodni zmienia organizację ruchu w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych w Ostródzie. Przejazd w ciągu ul. S. Czarnieckiego będzie zamknięty całkowicie dla ruchu.

Ważne dla kierowców i pieszych


Najważniejsza zmiana, to zamknięcie zarówno dla ruchu kołowego, jak i pieszego, przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ruchliwej ulicy Stefana Czarnieckiego. Otwarty dla ruchu będzie sąsiedni przejazd łączący ulice: Słowackiego i 11 Listopada. W ciągu ul. Słowackiego, pomiędzy przejazdami, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, natomiast w ciągu ul. 11 Listopada zostanie odwrócony jednokierunkowy kierunek jazdy.
— Za utrudnienia, w imieniu zleceniodawcy inwestycji oraz jej wykonawcy, przepraszamy — czytamy w komunikacie firmy Torpol S.A.

Zmiany te zasadniczo zmieniają ruch w rejonie przejazdów kolejowych, więc kierowcy powinni szczególną uwagę zwrócić na znaki drogowe, które będą informowały o nowych zasadach. Będą obowiązywały od środy 19 czerwca do połowy lipca.

Modernizacja stacji Ostróda


Zamknięcie przejazdu spowodowane jest dużą inwestycją kolejową. Trwa wymiana torów, rozjazdów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, co ma zwiększyć możliwości sprawnego prowadzenia ruchu na stacji i linii kolejowej. Stacja w Ostródzie zostanie także dostosowana do lepszej obsługi zarówno pasażerów, jak i składów towarowych, które po zakończeniu inwestycji, będą mogły mieć 750 metrów długości.
Inwestycja zaplanowana jest do realizacji do 2026 roku. Wartość podpisanej umowy na roboty z firmą Torpol to 254 mln złotych.

Tak będzie wyglądała tymczasowa organizacja ruchu


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5