Czterolatek w samym pampersie znaleziony koło "szesnastki"

2024-06-11 09:22:58(ost. akt: 2024-06-11 09:37:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Mały chłopczyk spacerował w okolicach „szesnastki”. Zauważyła go przypadkowa osoba i zawiadomiła służby. Interweniowali policjanci.
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę 9 czerwca kilka minut po godzinie 6:00. Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany przez zgłaszającą o malutkim chłopcu, który w samym pampersie idzie chodnikiem w okolicach drogi krajowej nr 16 w Kisielicach. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, aby wyjaśnić całą sprawę.

— Znalezione dziecko było bardzo zagubione. Sytuacja nie była łatwa, ponieważ chłopiec słabo mówił, więc ustalenie, gdzie mieszka nie było możliwe. Jednak przybyli na miejsce policjanci rozpoznali 4-latka i wspólnie z malutkim chłopcem pojechali do jego domu — informuje Policja.

Tam funkcjonariusze zastali mamę. Okazało się, że 32-latka znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kobieta nie wiedziała, kiedy synek wyszedł z domu i nie chciała powiedzieć policjantom w jakich okolicznościach spożywała alkohol. Na miejsce przyjechała trzeźwa babcia chłopca, która zaopiekowała się 4-latkiem. Z zaistniałej sytuacji została sporządzona dokumentacja, którą przesłano do sądu rodzinnego i nieletnich.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5