Spotkanie literacko-podróżnicze w bibliotece

2024-06-08 15:44:10(ost. akt: 2024-06-08 15:49:49)
W czwartek 13 czerwca Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego "Przystań z Kulturą" zaprasza na spotkanie literacko-podróżnicze z Marią Magdaleną Pocgaj "Kraina, jakiej zapomnieć się nie da".
Maria Magdalena Pocgaj – artystka związana z poznańskim środowiskiem twórczym, z wykształcenia plastyk. Autorka kilkunastu tomów wierszy i książki prozatorskiej "Mój lapoński sen". Tworzy ekfrazy do fotografii i obrazów, pisze felietony, szkice literackie, komentarze.

Wiersze prezentuje na wernisażach, publikuje w almanachach, antologiach, na antenie radia. Uprawia rysunek oraz fotografię, bierze udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach fotografii.

Współpracuje z kwartalnikiem literackim ReWiry.
Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony Pracownik Morza, laureatka wielu nagród za twórczość poetycką, odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit. W 2019 roku Arcybiskup Poznański przyznał jej medal Sanctus Petrus et Sanctus Paulus. Należy do Związku Literatów Polskich (wiceprezes Poznańskiego Oddziału ZLP), Wielkopolskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej, Wielkopolskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Od dziesięciu lat organizuje i prowadzi w poznańskim Ogrodzie Botanicznym UAM Ławeczkę Literacką, jest jurorem w ogólnopolskich konkursach poetyckich.
Rezerwacja miejsc na wydarzenie pod numerem telefonu 89 642 98 97 lub drogą e-mailową.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5