Leśnicy obchodzą stulecie Lasów Państwowych

2024-05-22 23:03:32(ost. akt: 2024-05-22 23:12:08)

Autor zdjęcia: Tomasz Ramczykowski, Tomasz Jarczyk/RDLP

Za nami kolejna odsłona Regionalnych Obchodów Święta Lasu. W tym roku wyjątkowa, bo Lasy Państwowe obchodzą jubileusz 100-lecia.
Kilkaset dzieci z Olsztyna i okolic, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i przede wszystkim leśnicy wzięli udział w Regionalnych Obchodach Święta Lasu, które odbyły się na terenie Nadleśnictwa Olsztyn. To co cykliczne wydarzenie miało szczególny charakter – Lasy Państwowe w 2024 roku obchodzą jubileusz stulecia.
– Oczywiście Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie w tym roku kończy 79 lat, a stulecie Lasów Państwowych jest szczególnym wydarzeniem dla nas wszystkich – podkreślał Adam Czajkowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.


Przypomniał też zgromadzonym gościom, że w 1945 roku lesistość Polski wynosiła zaledwie niewiele ponad 20 procent, a dziś jest to ponad 31 procent. Dyrektor RDLP w Olsztynie podziękował też licznie zgromadzonym emerytowanym leśnikom, bo to dzięki ich pracy lasy w zarządzie olsztyńskiej dyrekcji są dziś w tak dobrej kondycji. I to właśnie emerytowani leśnicy odsłonili pamiątkową tablicę, upamiętniającą 100-lecie powstania Lasów Państwowych. Oczywiście, nie zabrakło też – tradycyjnie już – wspólnego sadzenia drzew.

Podczas uroczystej narady dyrektor Adam Czajkowski wręczył kordelasy zasłużonym pracownikom nadleśnictw. Są wyrazem uznania dla osób, które wykazały się szczególnymi zasługami dla rozwoju gospodarki leśnej, ochrony środowiska i promocji leśnictwa w Polsce. Kordelas Leśnika Polskiego jako wyróżnienie przyznawany jest od 1996 roku.
Uhonorowana nim została m.in. jedna z leśniczych Nadleśnictwa Stare Jabłonki - Lilia Neugebauer.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5