Sokół i AP oficjalnie grają razem!

2024-05-22 12:28:19(ost. akt: 2024-05-22 12:31:22)
Moment przełomowy w ostródzkiej piłce. Sokół i Akademia Piłkarska dochodzą do porozumienia.

Moment przełomowy w ostródzkiej piłce. Sokół i Akademia Piłkarska dochodzą do porozumienia.

Autor zdjęcia: video Sokół-AP

Na początku obecnego sezonu doszło do pierwszych rozmów, a dziś stały się one rzeczywistością! Sokół Ostróda i Akademia Piłkarska Ostróda grają razem! Od stycznia 2025 roku oba kluby zagrają pod jednym szyldem i wspólnie będą pracować na lepsze jutro dla piłkarskiej Ostródy.
Pełniący funkcję osób zarządzających klubem czyli Dariusz Sikora (Sokół) i Piotr Garnusz (AP) we wtorkowym materiale wideo, dostępnym na profilu obu klubów opowiedzieli o szczegółach wydarzenia. Powstał nawet specjalny hasztag #WspólnaPiłkawOstródzie.

Jedni i drudzy mają duży warsztat trenerski i możliwości do rozwoju. Przez długi czas na braku porozumienia najmocniej cierpiały dzieci, które mając piłkarski talent nie mogły zagrać w jednej, mocnej drużynie. Dziś stało się to rzeczywistością! Fuzja Sokoła z AP ma otworzyć drogę na wielki piłkarski świat. Pierwszą wspólną szansę połączony klub będzie miał podczas X edycji piłkarskiego turnieju Ostróda Cup. Na początku czerwca Sokół z AP zagrają jako reprezentacja Ostródy.

Przypomnijmy, wychowankiem ostródzkiego Sokoła jest Paweł Dawidowicz - reprezentant Polski, a także filar defensywy Hellasu Verona. Ze struktur AP wywodzą się natomiast m.in. Kacper Sezonienko - młodzieżowy reprezentant Polski i piłkarz Lechii Gdańsk czy Anna Gliszczyńska - zawodniczka młodzieżowej kadry narodowej i Górnika Łęczna.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5