Tak 150.000 złotych zniknęło z konta mieszkanki Miłomłyna

2024-05-15 16:16:03(ost. akt: 2024-05-15 16:22:02)
 Podczas kontaktów telefonicznych z osobami nieznajomymi najważniejsze jest zachowanie czujności i weryfikacja informacji!

Podczas kontaktów telefonicznych z osobami nieznajomymi najważniejsze jest zachowanie czujności i weryfikacja informacji!

Autor zdjęcia: Pixabay

74-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego została oszukana fałszywą ofertą inwestycji. Kobieta straciła ponad 150.000 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed fałszywymi ofertami inwestowania pieniędzy!
W poniedziałek (13.05.2024r.) około godziny 15:00 do ostródzkiej jednostki policji zgłosiła się mieszkanka Miłomłyna, która poinformowała o tym, że padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego na kwotę ponad 150.000 tysięcy złotych. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za maklera giełdowego. Oszust zaoferował kobiecie szybki zysk poprzez zainwestowanie przez nią pieniędzy w rzekome akcje znanego koncernu paliwowego. Kobieta uległa fałszywej ofercie.

Cały proces utraty pieniędzy przez kobietę trwał trzy dni.
— Pokrzywdzona postępowała zgodnie z telefonicznymi instrukcjami oszustów. Nieświadoma zagrożenia, kliknęła w nadesłany link z którego adresu zainstalowała program do zdalnego uzyskania dostępu do jej komputera. Następnie zgodnie z poleceniem oszustów – niejednokrotnie zalogowała się swojej bankowości elektronicznej i potwierdzała wychodzące przelewy z jej konta - kodami blik — informuje ostródzka Policja.

26 odebranych połączeń telefonicznych w przeciągu 3 dni, wyszkolone techniki manipulacji i umiejętności socjotechniczne przestępców - spowodowały, że 74-letnia kobieta straciła swoje oszczędności

Policjanci apelują:
• Podczas kontaktów telefonicznych z osobami nieznajomymi najważniejsze jest zachowanie czujności i weryfikacja informacji!
• Oszuści nakłaniają do instalowania programów do zdalnego pulpitu i zalogowania na konto bankowe. Jeżeli fałszywy "doradca" proponuje zainstalowanie jakiegokolwiek oprogramowania, jest to znak, że mamy do czynienia z przestępcą!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5