Zatrzymał kierowcę, który jechał wężykiem

2024-05-14 12:05:17(ost. akt: 2024-05-14 12:39:49)

Autor zdjęcia: Pixabay

Mężczyzna jechał mercedesem całą szerokością jezdni, wykonywał gwałtowne manewry oraz bezzasadnie używał sygnałów dźwiękowych w swoim pojeździe. Na takie zachowanie zareagował inny kierowca. Dzięki niemu nie doszło do tragedii na drodze.
— Wzorową postawą obywatelską wykazał się mężczyzna, którzy widząc jadącego w podejrzany sposób kierowcę uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów — poinformowała ostródzka Policja. — Jak się okazało ujęty 60-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na uznanie i pochwałę zasługuje postawa obywatelska zgłaszającego, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 12 maja br. około godz. 16:00 w miejscowości Małdyty. Podróżujący samochodem mężczyzna zwrócił uwagę na kierującego osobowym mercedesem. Jego sposób jazdy wydał się podejrzany. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, wykonywał gwałtowne manewry oraz bezzasadnie używał sygnałów dźwiękowych w swoim pojeździe. Podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowił go zatrzymać i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Zgłaszający powiadomił służby, dzwoniąc na numer alarmowy i informując o zdarzeniu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 60-latka wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy zostało zatrzymane a jego pojazd zabezpieczony na strzeżonym parkingu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a Kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem za jego popełnienie grozi kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policja apeluje: Jeżeli posiadasz podejrzenia, że inny kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających – nie zwlekaj – reaguj - poinformuj policję! Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5