Jazda z promilami i z zakazem

2024-05-14 11:46:58(ost. akt: 2024-05-14 12:30:16)

Autor zdjęcia: arch. Policja

W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do dziewięciu niegroźnych kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących oraz z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
W sobotę (11.05.2024r.) po godzinie 1:00 w nocy w Morągu na ul. Pomorskiej, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym peugeotem. Jak się okazało 46-letni mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Tego samego dnia około godziny 17:00 na drodze krajowej nr 16 w rejonie węzła Ostróda Południe, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena ze względu na przekroczenie dozwolonej prędkości. Miernik prędkości wskazał, że pojazd jechał 101 km/h w miejscu z ograniczeniem do 70 km/h. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego w związku z powyższym policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostródzie.

Również w sobotę około godziny 21:00 w Stębarku w gminie Grunwald, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 55-latek kierował mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Pojazd został przekazany osobie wskazanej a policjanci sporządzili dokumentację procesową. Teraz motorowerzysta ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

W niedzielę (12.05.2024r.) po godzinie 20:00 w Morągu na ul. Dąbrowskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę BMW. Jak się okazało 48-letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność pół promila alkoholu w jego organizmie. Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane. Policjanci sporządzili niezbędna dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Policjanci skontrolowali ogółem 204 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli łącznie 75 mandatów karnych oraz wobec sprawców wykroczeń zastosowali 46 pouczeń. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 385 badań stanu trzeźwości ujawniając 7 nietrzeźwych kierowców.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5