Przed nami podwójne derby powiatu

2024-05-08 09:53:43(ost. akt: 2024-05-10 10:29:53)
Kacper Nowicki strzelił w meczu z Delfinem aż siedem bramek

Kacper Nowicki strzelił w meczu z Delfinem aż siedem bramek

Autor zdjęcia: Mariusz Gardecki

Jak w kalejdoskopie zmienia się tabela rozgrywek grupy 2 Klasy Okręgowej na Warmii i Mazurach. Po ostatniej serii spotkań ponownie mamy zmianę lidera! Nowym-starym zespołem prowadzącym w tabeli jest Sokół Ostróda. Jak zagrały inne zespoły?
„Trójkolorowi” mogą być wdzięczni Huraganowi Morąg, który urwał punkty Polonii Pasłęk. Na stadionie w Morągu padł wynik 2:2, choć Huragan miał sporo szczęścia. W pierwszej części spotkania goście z Pasłęka mieli kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki, jednak nie wykorzystali ich i stracili punkty. Świetnie zareagował na tę wiadomość ostródzki Sokół, który nie tyle wygrał, co rozbił Delfin Rybno. Na 3M19 ostródzki zespół odniósł jedno z największych zwycięstw w historii, wygrywając aż 10:0! Bohaterem spotkania był Kacper Nowicki, zdobywca…siedmiu bramek.

Już od początku spotkania widać było ogromną determinację i wolę walki w ekipie trenera Andrzeja Burcharta. Co ważne, Sokół nie zlekceważył outsidera z Rybna, a o to były największe obawy. Już w pierwszych minutach gospodarze przy wspaniałym dopingu kibiców ruszyli na bramkę i w 5. minucie spotkania otworzyli wynik za sprawą Tomasza Śnieżawskiego. Później kilka bramek strzelił Nowicki, a Sokół schodził do szatni przy prowadzeniu 5:0. Następnie na początku drugiej połowy na 6:0 strzelił Karol Styś, a kolejne gole były autorstwa Nowickiego.

Świetny weekend mają za sobą piłkarze Kormorana Zwierzewo. Zespół walczący o utrzymanie w okręgówce wygrał z Wałszą Pieniężno 3:1. Ważne i zasłużone punkty ze strony Kormorana, który z meczu na mecz gra coraz lepiej i przede wszystkim jest bardzo groźny na własnym stadionie. W meczu z Wałszą wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw na 1:0 do siatki trafił Wojciech Gadomski, a później dublet dołożył Konrad Rybicki. Przez kilka minut było nawet 3:0, lecz goście przed przerwą zaliczyli - jak się później okazało - honorowe trafienie.

W 24. kolejce zwycięski był też Płomień Turznica. Drużyna z gminy Ostróda wygrała 2:1 z MKS Działdowo. To ważny wynik szczególnie dla Tęczy Miłomłyn i Kormorana, a więc zespołów grających o utrzymanie. Turznica wyszła na prowadzenie w 43. minucie po bramce Adriana Sadowskiego. Zawodnik Płomienia wykorzystał błąd golkipera i dzięki temu goście tego meczu schodzili do szatni z małą zaliczką. MKS wyrównał praktycznie po przerwie, jednak piłkarze z Turznicy zareagowali najlepiej jak mogli, strzelając drugą bramkę. Gola na wagę trzech punktów zdobył Bartek Sadowski.

Jedynym zespołem z powiatu ostródzkiego, który nie powiększył swojej zdobyczy punktowej jest Tęcza Miłomłyn. Przedostatni zespół ligi uległ Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie 1:5. Honorowy gol dla Tęczy zdobył Piotr Kuciński.

Wyniki 24.kolejki: Kormoran - Wałsza 3:1, MKS - Płomień 1:2, Sokół - Delfin 10:0, Huragan - Polonia 2:2, Tęcza - Drwęca 1:5
Pozostałe wyniki: Iskra Narzym - Unia Susz 2:4, Start Nidzica - Zatoka Braniewo 3:0, Czarni Rudzienice - Ossa Biskupiec 1:1

W następnej serii spotkań będziemy mieli podwójne derby powiatu. Huragan Morąg podejmie Kormoran Zwierzewo, a Płomień Turznica z Sokołem Ostróda. Szczególnie na boisku w Turznicy zapowiadają się wielkie emocje. Tęcza Miłomłyn zagra natomiast na wyjeździe w Suszu z miejscową Unią.
Wojtek ChrząszczŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5