Nowy burmistrz Ostródy złożył ślubowanie

2024-05-07 16:41:52(ost. akt: 2024-05-07 17:00:08)

Autor zdjęcia: arch. UM Ostróda

Rafał Dąbrowski i 21 radnych wybranych w wyborach samorządowych 7 kwietnia br. złożyli ślubowanie.
W Ostródzie stary burmistrz już się pożegnał w mediach społecznościowych i podziękował za ostatnie ponad pięć lat urzędowania, nowy został zaprzysiężony we wtorek 7 maja br.

Cześć uroczysta sesji nowej Rady Miasta inaugurująca kadencję 2024 - 2029 odbyła się w sali reprezentacyjnej zamku. Sesję otworzyła radna Anna Monist. Podczas sesji 21 radnych oraz burmistrz Rafał Dąbrowski złożyli ślubowania. Przyjęli też gratulacje od parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości.

Nowy burmistrz Ostródy podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali i tym, którzy wspierali go w wyborach samorządowych. Zapowiedział też, że chce być burmistrzem wszystkich ostródzianek i ostródzian.

Były burmistrz Zbigniew Michalak składa gratulacje Rafałowi Dąbrowskiemu


Na drugą część radni przenieśli się do sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Ostródzie. Tam głosowano nad wyborem przewodniczącego rady i jego zastępców. Przewodniczącym Rady Miejskiej w Ostródzie wybrany został Adrian Godlewski, natomiast wiceprzewodniczącymi zostali Mariusz Bojarowski oraz Julian Pawłowski.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5