Międzynarodowa siatkówka znów zawita w Starych Jabłonkach

2024-04-11 08:47:53(ost. akt: 2024-04-16 22:02:39)

Autor zdjęcia: warmia.mazury.pl

Po 10 latach najlepsze siatkarki i najlepsi siatkarze plażowi świata wracają do malowniczych Starych Jabłonek nad jeziorem Szeląg Mały.
W dniach 30 maja - 2 czerwca powalczą na plaży Hotelu Anders o punkty Pucharu Świata. Będzie to jednocześnie przedostatnia impreza, której wyniki będą premiowały do udziału w letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Turniej w Starych Jabłonkach zostanie rozegrany jako impreza kategorii challenge. Stadion główny pomieści dwa tysiące kibiców. Bilety na najważniejsze wydarzenie siatkówki plażowej w Polsce już dostępne!

Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge 2024 Volleyball World Beach Pro Tour to cykl 17 turniejów eliminacyjnych oraz jednego turnieju finałowego, w którym najlepsze siatkarki oraz najlepsi siatkarze walczą o tytuły zdobywców Pucharu Świata oraz o miejsca startowe podczas letnich Igrzysk Olimpijskich (26 lipca - 11 sierpnia) w Paryżu.

Turnieje eliminacyjne zostały podzielone na dwie kategorie: Elite16 oraz Challenge. Siatkarki i siatkarze rywalizowali będą m.in: w brazylijskim Recife, chińskim Chiamen, szwajcarskim Gstaad czy filipińskim Nuvali. Kalendarz przewiduje dziewięć turniejów Elite16 oraz osiem rangi Challenge. Zwycięzców cyklu wyłoni turniej finałowy, który na początku grudnia odbędzie się w katarskim Doha.

Międzynarodowa siatkówka po raz kolejny zawita do mazurskiej wsi koło Ostródy. W latach 2004-2014 Stare Jabłonki były gospodarzem turniejów ówczesnego cyklu World Tour. W 2013 roku na obiektach Hotelu Anders odbyły się najlepsze w historii dyscypliny Mistrzostwa Świata. Po 10 latach nieobecności wielka siatkówka wraca na Mazury Zachodnie. Do zobaczenia na trybunach!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5