Marcin Wiśniewski został Komendantem Powiatowym PSP w Iławie

2024-04-01 13:55:41(ost. akt: 2024-04-01 14:04:46)

Autor zdjęcia: Fot. st. sekc. Michał Chachuła/PSP Ostróda

Z dniem 28 marca mł. bryg. Marcin Wiśniewski został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Iławie, gdzie powierzono mu pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta powiatowego. Przez wiele lat był dowódcą JRG w Ostródzie.
To była uroczysta zmiana służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie. Po raz ostatni przeprowadził ją wieloletni dowódca JRG Ostróda mł. bryg. Marcin Wiśniewski. Po uroczystej zmianie służby w imieniu załogi Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie mł. bryg. Rafał Napiórkowski podziękował Marcinowi Wiśniewskiemu za ponad 15 lat służby w ostródzkiej komendzie. Następnie funkcjonariusze i pracownicy cywilni wręczyli swojemu koledze symboliczne upominki wraz z gratulacjami z powodu awansu i życzeniami dalszych sukcesów zawodowych oraz w życiu prywatnym.Mł. bryg. Marcin Wiśniewski służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie rozpoczął w październiku 2008 roku. Początkowo pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu m.in. na stanowisku dowódcy zastępu i dowódcy sekcji. Następnie realizował zadania w wydziale operacyjno-szkoleniowym zajmując stanowiska młodszego specjalisty, specjalisty oraz naczelnika tego wydziału. Z dniem 1 lipca 2016 roku objął stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie. W tym czasie brał udział w kilkuset interwencjach, w dużej mierze kierując działaniami strażaków.

Ponadto pełnił wiele funkcji nieetatowych: był dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Ostróda”, oficerem prasowym Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie, a także koordynatorem prewencji społecznej. Jego doświadczenie operacyjne zostało dostrzeżone na szczeblu województwa, gdzie powierzono mu funkcję dowódcy Modułu Międzynarodowego GFFFV Olsztyn, przewidzianego do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów na terenie całej Unii Europejskiej.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5