Młodzi pokażą swoją twórczość w ostródzkim Amfiteatrze

2024-03-28 11:16:37(ost. akt: 2024-03-28 11:30:44)
W Ostródzie jest wielu utalentowanych młodych ludzi. Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta w kwietniu obejrzymy ich twórczość w galerii Amfiteatru.
II Przegląd Twórczości Młodych Artystów „MAMY TALENT!” 2024 jest kontynuacją wydarzenia, które po raz pierwszy odbyło się w kwietniu zeszłego roku. Wtedy udało nam się zaprosić przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich ostródzkich szkół - podstawowych i średnich, którzy na scenie ostródzkiego zamku śpiewali, tańczyli, grali. W tym roku postanowiliśmy stworzyć przestrzeń do prezentacji talentów bardziej związanych ze sztuką, które trudno pokazać na scenie - malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, fotografia, sztuki audiowizualne, i inne, o których być może jeszcze nie wiemy. Za to wiemy, że w Ostródzie jest wielu utalentowanych młodych ludzi i chcemy ich pokazać.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2024 r. w galerii Centrum Kultury w Ostródzie – Amfiteatr, ul. Mickiewicza 17A o godz. 17.00.

Podczas wydarzenia wystąpi również młody zespół muzyczny, który wprawdzie jeszcze nie ma nazwy, ale z zaangażowaniem gra dobrą muzyką.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w galerii Centrum Kultury Amfiteatr w Ostródzie ul. Mickiewicza 17A od 8 do 26 kwietnia br. w dni robocze w godzinach pracy Amfiteatru (8:00 -16.00) po wcześniejszym uzgodnieniu z obsługą placówki.

Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury w Ostródzie.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Miejska w Ostródzie oraz Burmistrz Miasta Ostróda.
Beniamin Krawczyk,
przewodniczący MRM Ostróda

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5