Zapłaci podwójny mandat i czeka go ponowny egzamin na prawo jazdy

2024-02-12 13:36:56(ost. akt: 2024-02-12 13:47:49)

Autor zdjęcia: Materiały policyjne

Grupa SPEED nie odpuszcza kierowcom ze skłonnością do jazdy samochodem z nadmierną prędkością. Tym razem był podwójny mandat i będzie powtórny egzamin.
Policyjne statystyki jednoznacznie wskazują, że główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Policjanci z ostródzkiej grupy ,,SPEED’’ zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Cupra, który znacznie przekroczył prędkość dozwoloną i był już wcześniej za to samo ukarany mandatem karnym.

W czwartek (08.02.2024r.) policjanci ostródzkiej grupy ,,SPEED’’ zatrzymali do kontroli 34-letniego kierowcę Cupry, który przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierowca w ostatnim czasie był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości, co oznacza że grzywna w tym przypadku wynosi dwa razy więcej, niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Mandat jaki został nałożony na kierującego wyniósł 5 tysięcy złotych, a do jego konta dopisano 15 punktów karnych.

W trakcie kontroli okazało się, że wobec kierowcy w związku z przekroczeniem przez niego liczby 24 punktów karnych wystosowany został wniosek o sprawdzenie posiadanych kwalifikacji jako kierowca.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Tylko wspólnie jesteśmy w stanie zadbać o nasze bezpieczeństwo.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5