Wędrowna wystawa: Małe Muzea

2024-02-08 15:08:39(ost. akt: 2024-02-08 15:11:45)

Autor zdjęcia: arch. Muzeum w Ostródzie

W Polsce działa co najmniej 3500 aktywnych podmiotów niepublicznego muzealnictwa. Kilkadziesiąt z nich można będzie poznać na fotografiach prezentowanych w Muzeum w Ostródzie.
W listopadzie minionego roku pracownicy Muzeum W Ostródzie - dzięki zaproszeniu Fundacja Ari Ari oraz Pracowni Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie - uczestniczyli w warsztatach poświęconych problematyce małych prywatnych muzeów i zbiorów kolekcjonerskich - Małe Muzea. Federacja.
Spotkania osób z branży muzealniczej to przede wszystkim wymiana doświadczeń, inspiracja do dalszych działań, nawiązywanie nowych kontaktów, a w przypadku niewielkich placówek, lokalnych inicjatyw, wspólny cel - rozwój na rzecz zachowania regionalnych cech i kultywowania specyficznego charakteru małej ojczyzny.

— To właśnie podczas listopadowego forum udało nam nawiązać się kontakt z Panem Pawłem Pawłowskim i zaprosić do ostródzkiego muzeum — informuje Muzeum w Ostródzie. — Prelekcja pt "Archeologia lotnictwa w polskich muzeach historyczno-wojskowych" odbędzie się w czwartek 8 lutego o godz. 17 w sali napoleońskiej zamku w Ostródzie.

Podczas spotkania uruchomiona zostanie również Wędrowna wystawa: Małe Muzea, która jest również wynikiem listopadowego projektu.
Prezentowane na wystawie fotografie zawierają ciekawe ujęcia kilkudziesięciu (spośród co najmniej 3500 aktywnych podmiotów niepublicznego muzealnictwa w Polsce) prywatnych, społecznych i samorządowych działalności muzealniczych i kolekcjonerskich.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5