Dzikie zwierzęta na drogach. Zwolnij jadąc przez las

2024-02-06 11:31:50(ost. akt: 2024-02-06 11:39:00)
Najpoważniejsze zdarzenia z ostatniego weekendu, to kolizje z dzikimi zwierzętami na leśnych drogach. Był to weekend bez pijanych kierowców! Policjanci przeprowadzili prawie pół tysiąca kontroli.
Weekend na drogach powiatu ostródzkiego minął spokojnie. Nie zabrakło jednak kolizji drogowych. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, a stan trzeźwości kontrolowanych kierujących nie budził wątpliwości policjantów.

Uwaga na dziką zwierzynę...


Zderzenie z sarną, dzikiem lub innym dzikim zwierzęciem może się zdarzyć na każdej drodze, ale największe ryzyko wypadku występuje na drogach przebiegających przez tereny leśne, które są naturalnymi siedliskami tych zwierząt. W miniony weekend na terenie naszego powiatu doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny. Apelujemy o ostrożność!

W sobotę (03.02.2024r) na drodze krajowej S7 na odcinku Małdyty-Linki, 34-letni kierowca nissana uderzył w wybiegającą z pola sarnę. Jego pojazd został nieznacznie uszkodzony. Zwierzę oddaliło się w pobliskie pola.

W niedzielę (04.02.2024r.) pomiędzy miejscowościami Chojnik-Nowy Dwór w gminie Morąg w okolicy miejscowości Kamionka. Pod prowadzone przez 22-latka samochód marki BMW gwałtownie wbiegła sarna doprowadzając do zdarzenia. W tym przypadku zwierzę niestety nie przeżyło.

Weekend bez nietrzeźwych kierowców


W piątek (02.02.2024r.) w miejscowości Warny w gminie Miłakowo patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 53-letniego kierującego osobowym oplem. Mężczyzna kierował swoim pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci sporządzili niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Policjanci w miniony weekend skontrolowali łącznie ponad 163 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 104 mandaty karne oraz skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu. Zastosowali pouczenia wobec 38 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 495 kontroli trzeźwości. Wśród kontrolowanych nie ujawniono nietrzeźwych kierujących.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5