Nowe samochody pożarnicze dla druhów z Łukty i Worlin

2024-02-05 10:39:31(ost. akt: 2024-02-05 10:48:17)

Autor zdjęcia: st. kpt. Łukasz Zaniewski, OSP Łukta

Przekazanie pojazdów pożarniczych dla jednostek OSP w Łukcie i Worlinach. W uroczystości udział wziął p. o. Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.
W niedzielę 4 lutego w Łukcie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji oficjalnego przekazania i poświęcenia samochodów pożarniczych jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Łukty i Worlin. Zbiórkę poprzedziła Msza święta w miejscowym kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Następnie zgromadzeni udali się na plac, na którym odbyła się uroczysta zbiórka.


W uroczystości udział wzięli strażacy ochotnicy z gminy Łukta, lokalne społeczeństwo, a także zaproszeni goście między innymi:
• Gustaw Marek Brzezin – senator RP, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,
• st. bryg. Tomasz Ostrowski – p. o. Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
• mł. bryg. Rafał Napiórkowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie,
• st. kpt. Łukasz Zaniewski – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie,
• Robert Malinowski – wójt Gminy Łukta,
• st. bryg. Adam Zaręba – dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Morągu,
• duchowieństwo i miłośnicy pożarnictwa.

Kulminacyjnym punktem zbiórki było przekazanie kluczyków i dokumentów do pojazdów pożarniczych. Odebrali je przedstawiciele zarządów OSP z Łukty i Worlin w towarzystwie kierowców-ratowników OSP.
Pojazdy pożarnicze zakupiła ze środków własnych Gmina Łukta. Są to samochody używane w bardzo dobrym stanie technicznym. Do strażaków ochotników z Łukty trafił lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault Mascott ze zbiornikiem na wodę i środek pianotwórczy. Zastąpił on wysłużonego już Stara z 1980 roku. Do OSP Worliny przekazano lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Fiat Ducato z motopompą, który zastąpił podobny pojazd marki Volkswagen z 1993 roku.
Opr. mł. bryg. Grzegorz Różański


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5