Jak i gdzie gramy dziś w Ostródzie?

2024-01-28 10:13:44(ost. akt: 2024-01-28 10:22:26)
Koncerty zespołów (m.in. Dubska, Sztof, Szkutnicy Dźwięków, the Beat Rootz ), I Rodzinny Bieg WOŚP i VI Kąpiel Morsów, Drift Taxi, Mecz WOŚP, gry i zabawy, warsztaty rękodzieła, badania zdrowotne, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, ponad 100 wolontariuszy, to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.
Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostródzki sztab mieści się przy Bibliotece „Przystań z Kulturą”, a finał odbędzie się w Centrum Użyteczności Publicznej, parkingu przy Starostwie Powiatowym, hali OCSiR, i plaży nad Jez. Sajmino.

W niedzielę 28 stycznia od godz. 11.00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym rozpocznie się impreza Drift Taxi, na której będzie można obejrzeć motory, gokarty, a także osobiście wziąć udział w drifcie samochodowym.
Od godz. 11.00 zapraszamy na Miasteczko Camperowe na parkingu przed CUPem. W miasteczku będzie można pozwiedzać campery, porozmawiać z ich właścicielami, spożyć wspólny posiłek.


Również o godz. 11.00 spotykamy się na plaży nad Jez. Kajkowskim by wspólnie pobiegać na I Ostródzkim Rodzinnym Biegu WOŚP, po którym będzie można wziąć udział w VI Kąpieli Morsów dla WOŚP wraz z ostródzkimi Zmarźlakami oraz zjeść kiełbaskę przy ognisku. Dodatkowo obejrzymy pokaz nurkowania w wykonaniu PSP Ostróda.


O godzinie 12.00 będziemy mogli odbyć Spacer z Przewodnikiem śladem Tajemnic Starej Ostródy. Start przy CUPie.


Od godz. 13.00 bawimy się w Meczu WOŚP, który odbędzie się w hali OCSiR, a zmierzą się w nim drużyny ostródzkiego Sokoła, Akademii Piłkarskiej i SMS Ostróda. Będą to jedyne swojego rodzaju zawody w piłkę nożną i siatkową, gdzie w I połowie gramy w „nogę”, a w drugiej w „siatkę”.

Od godz. 14.00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w imprezie WOŚPowej przy ul. Wrzosowej 15 w Międzylesiu. Będzie m.in. balia, sauna, ognisko, loteria fantowa, poczęstunek.

Od godz. 14.00 na scenie na placu przed Centrum Użyteczności Publicznej odbywać się będą koncerty zespołów: Faillies Dance (dance), Sztof (blues-rock), Dziecięca Grupa Tańca Nowoczesnego (Studio Andaluzja), Szkutnicy Dźwięków (szanty), Pan B. (rock), oraz gwiazd tegorocznego finału zespołów, które wystąpiły na tegorocznym Ostróda Reggae Festvalu - The Beat Rootz i Dubska.

Również od 14.00 w budynku CUP będzie można pobawić się z animatorami z Made in Toronto, wziąć udział w pokazie iluzjonisty Adama Duryło, nauczyć się wyrobu rękodzieła na warsztatach Stowarzyszenia Ars et Liber i ODK Jedność oraz zbadać poziom cukru i ciśnienia z ostródzkimi Amazonkami.

Również od godz. 14.00, w ramach "Strefy płonących strażackich serc" , przygotowanej przez ostródzkich strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej, na parkingu przed CUPem pojawi się jedyny w naszym województwie ciężki samochód ratownictwa drogowego "Rotator". Straż zaprezentuje również specjalny program dla dzieci w Bibliotece "Przystań z Kulturą". Działaniom tym towarzyszyć będzie specjalny namiot promocyjny z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.
Całość zakończy Światełko do Nieba.

Cały czas można przeznaczać przedmioty lub usługi na licytacje orkiestrowe. Osoby chętne do przekazania swoich darów proszone są o przynoszenie ich do Powiatowej Biblioteki Publicznej w CUPie, pok. 110, 114, 217.

W ramach ostródzkiego finału na allegro tradycyjnie można wylicytować, m.in.: Dzień z Księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie, patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza, tytuł Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, a także...suknię ślubną
Innymi przedmiotami wystawionymi na licytację są m.in., karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, vouchery na zabiegi, obrazy.
Zapraszamy na stronę: https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab-Ostroda
W dnu finału również będą prowadzone licytacje na żywo, m.in. gadżetów WOŚP.

Program WOŚP 2024 w Ostródzie:
28 stycznia
11.00 Miasteczko camperowe - parking przed Centrum Użyteczności Publicznej
11.00 Drift Taxi - parking przed Starostwem Powiatowym
11.00 I Rodzinny Bieg WOŚP - plaża nad Jez. Kajkowskim
12.00 VI Kąpiel Morsów dla WOŚP, pokaz nurkowania - plaża nad Jez. Sajmino
12.00 Spacer z Przewodnikiem „Tajemnice Starej Ostródy” - start Centrum Użyteczności Publicznej
13.00 Rodzinny Mecz z WOŚP (Sokół Ostróda & Akademia Piłkarska vs SMS Ostróda) - hala OCSiR
14.00 Międzylesie gra dla WOŚP (sauna, balia, ognisko) – ul. Wrzosowa 15
Centrum Użyteczności Publicznej
14.00 Koncerty Faillies Dance, Sztof, Dubska, Dziecięca Grupa Tańca Nowoczesnego ze Studia Andaluzja, Szkutnicy Dźwięków, Pan B., The Beat Rootz
14.00 Gry, zabawy i warsztaty rękodzieła, stoiska, badania zdrowotne (Made in Totronto Ars et Liber, ODK Jedność, Amazonki Ostróda, Poczta Polska), występ iluzjonisty Adama Duryło – CUP
14.00 - Strefa płonących strażackich serc - pokazy strażackie
20.00 - Światełko do Nieba

Organizatorzy i sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Miasto Ostróda, Biblioteka „Przystań z Kulturą”, Stowarzyszenie M14STO, OCSiR, Centrum Kultury, Bar Ostródziak, Boxy Szczęścia, Bokstróda, AMK Drwęca Ostróda, OSP Ostróda, PCK Ostróda, Klub Morsów ”Zmarźlak”, Ars Et Liber, Amazonki Ostróda, Poczta Polska, Made in Toronto, Przewodnicy w Ostródzie, Yoona, PGS, Hufiec ZHP Ostróda, Spotkanie na spontanie, ODK Jedność, KGW Międzylesie i Brzydowo, Wrzosowisko, Sokół Ostróda, SMS Ostróda, Intermarche, Komenda PSP w Ostródzie, KPP w Ostródzie.

Instytucjonalnie wsparcia finansowego sztabowi udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostródzie, a organizacyjnego Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury. Koordynacją finału już po raz trzeci zajmuje się Stowarzyszenie M14STO przy wsparciu Biblioteki.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5