Srebro dziewcząt z Orzysza. Uległy tylko aktualnym mistrzyniom Polski

2023-12-04 08:39:02(ost. akt: 2023-12-04 08:49:33)
Reprezentacja UKS Jedynka Orzysz o swoją "przepustkę" do wielkiego finału zawalczy wiosną

Reprezentacja UKS Jedynka Orzysz o swoją "przepustkę" do wielkiego finału zawalczy wiosną

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ// Hala widowiskowo-sportowa w Orzyszu stała się 2 grudnia areną zmagań II turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Polski juniorek młodszych w unihokeju. Gospodynie z UKS Jedynka zdobyły srebro. O „przepustkę” do finału będą musiały jednak jeszcze powalczyć.
Zgodnie z podziałem przyjętym przez Polski Związek Unihokeja, na parkiecie w Orzyszu stawiły się cztery zespoły. Orzyszankom rękawicę rzuciły Wilki Godkowo oraz dwa zespoły Centrum U7 Olimpia Osowa Gdańsk. Faworytkami turnieju były dziewczęta z pierwszej drużyny znad Bałtyku. Nie bez przyczyny, bo to właśnie w ich rękach znajduje się tytuł aktualnych mistrzyń kraju.

Czempionki bardzo szybko pokazały, że zamierzają to złoto obronić. Dotkliwie przekonały się o tym ich koleżanki z drugiego zespołu (16:3) oraz Wilki Godkowo (16:1). Równolegle do ich triumfów swoje wygrane odnotowywały gospodynie z Orzysza (gdańską „dwójkę” ograły 6:2, a Wilki – 3:0).

W meczu zamykającym zmagania spotkały się więc dwie niepokonane drużyny. Choć wielu przewidywało pogrom, zespół UKS Jedynka nie tracił bojowego nastawienia. Rozgorzała zacięta walka, podczas której orzyszanki 6-krotnie cieszyły się golem. Niestety faworytki również nie próżnowały i ostatecznie odpowiedziały 10 trafieniami, pieczętując tym samym swój awans do wielkiego finału krajowego.

Obrazek w tresci

– Nam przyjdzie o tę „przepustkę” zawalczyć wiosną. Trzeci turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w marcu w Gdańsku. Gdyby tam powinęła się noga, ostatnią szansę będziemy mieli jeszcze w kwietniu. Gdzie? Być może i w Orzyszu, bo organizator turnieju nie został jeszcze wyłoniony – mówi Marek Dancewicz, prezes i trener UKS Jedynka Orzysz.

Jak ceniony pedagog i działacz sportowy ocenia występ prowadzonego przez siebie zespołu? – Pierwszy zespół Gdańska potwierdził bardzo wysoką klasę. Porażka była bezsprzeczna, ale cieszy mnie fakt, że nasze dziewczyny zniwelowały różnicę, którą było widać podczas wcześniejszego turnieju. Wtedy przegrały 1:15. Teraz nie był to już „mecz do jednej bramki”.

Muszę je pochwalić za to, że włożyły naprawdę dużo serca i sił w to spotkanie. By nie było zbyt różowo, trzeba dodać, że chyba podziałały na nie statuetki, które przygotowaliśmy dla najlepszych zawodniczek. Były momenty, w których grały bardziej „dla siebie”, a nie dla zespołu. Jeśli uda się to przepracować, to jako drużyna staną się dużo skuteczniejsze – podsumowuje Marek Dancewicz.

W klasyfikacji indywidualnej, zgodnie z przewidywaniami, królowała Kinga Stein z Gdańska. Topowa unihokeistka w Polsce w punktacji kanadyjskiej uzyskała 18 punktów, na co złożyło się 13 bramek i 5 asyst. Wśród reprezentantek Orzysza najwyżej w tym zestawieniu znalazły się Julia Stachelek (4. miejsce, 11 pkt – 9 bramek i 2 asysty) oraz Anastazja Pogorzelska (5. miejsce, 9 pkt – 5 bramek i 4 asysty).

Obrazek w tresci

Barwy UKS Jedynka Orzysz reprezentowały: w bramce – Zuzanna Zach, Gabriela Rak, Zuzanna Dawidowicz, w polu – Maja Olszewska, Wiktoria Chmielewska, Barbara Jenczyk, Oliwia Wierzbicka, Sandra Florek, Zuzanna Zajkowska, Maja Jasińska, Anastazja Pogorzelska, Julia Stachelek, Anna Szymańska, Nadia Lisiewska, Julia Radzikowska, Magdalena Syrowik, Lena Rżysko, Natalie Kaczmarska-Williams i Lidia Szajdek. Trenerzy: Marek Dancewicz, Mariusz Zadroga, Marcin Lisiewski.

Kamil Kierzkowski
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5