Tarcz wiele, jeden cel. Strzelecki hołd Niepodległej

2023-11-13 08:13:47(ost. akt: 2023-11-13 10:30:56)
Orzysz sumiennie pracuje na przypisywane mu miano Wojskowej Stolicy Polski

Orzysz sumiennie pracuje na przypisywane mu miano Wojskowej Stolicy Polski

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

STRZELECTWO SPORTOWE/// Miniony weekend miał w Orzyszu ewidentnie zapach prochu. W mieście określanym Wojskową Stolicą Polski, miłośnicy broni palnej aż dwukrotnie mieli okazję zmierzyć się w zawodach strzeleckich. Dwa dni, dwie strzelnice, było ostro!
I to dosłownie, bo w obu przypadkach w ruch poszła ostra amunicja. Jako pierwsza, w sobotę na „celownik” śmiałków trafiła strzelnica Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej Zawisza. Na zorganizowany tam Puchar Niepodległości złożyło się 5 konkurencji otwartych oraz zamknięte zawody reprezentacji zaproszonych instytucji.

Obrazek w tresci

Rywalizację o Puchar Niepodległości u Zawiszy wygrała 20 Brygada Zmechanizowana fot. Marcin Jop

Swoje zespoły wystawiła 15 Brygada Zmechanizowana, 16 Pułk Saperów, Urząd Miejski w Orzyszu oraz 20 Brygada Zmechanizowana. I to właśnie ci ostatni walczyli najzacieklej, uzyskując ostatecznie najlepszy wynik i zgarniać tym samym tytułowy puchar – słyszymy w Zawiszy.

Dzień później, w niedzielę, w centrum uwagi stanęła strzelnica Klubu Strzeleckiego Squadu Inicjatyw, gdzie rozegrano trzecią odsłonę zawodów z cyklu „Iskra”. Formuła edycji, co stanowi unikat w skali kraju, polegała na rywalizacji strażaków oraz leśników, którym przyszło walczyć o Puchar Burmistrza Orzysza oraz Puchar Wójta Gminy Ełk. Do finału zakwalifikowało się 12 osób: po 6 po z każdej ze stron.

Obrazek w tresci

Główni organizatorzy i obsada sędziowska trzeciej edycji "Iskry", fot. K.K.

W walce o pierwsze trofeum (kat. pistolet centralnego zapłonu) najcelniejszym okiem wykazał się Daniel Bosiński, który na podium stanął wraz z Krzysztofem Dąbkowskim oraz Michałem Domusiewiczem. Miejsce w domowej gablocie na drugi z pucharów (kat. pistolet bocznego zapłonu) musi szukać wspomniany Krzysztof Dąbkowski. Srebro zgarnął Robert Toczyński, a brąz – wspomniany również Daniel Bosiński.

Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie chodzi o to, by robić wyniki w strefie komfortu. Zwycięstwo w trudnych warunkach jak deszcz, wiatr i zimno smakuje jeszcze bardziej – mówi Krzysztof Roszko, prezes Stowarzyszenia Squad Inicjatyw w Orzyszu. – Zadowolenie uczestników sprawia, że trzecią edycję możemy uznać za w pełni udaną. Kolejną "Iskrę" planujemy na marzec 2024.

Obrazek w tresci

"Leśnicy kontra strażacy". W szranki stanęło kilkudziesięciu mundurowych

Jaką formułę zawody przybiorą tym razem?Formuła zawodów realizowanych przez Squad Inicjatyw ciągle ewoluuje. Staramy się z każdą edycją wprowadzać ciekawe elementy i w regulaminie, i w formie zestawienia rywalizujących zespołów. Zorganizowane grupy społeczne jak np. strażacy, leśnicy, wojskowi czy policjanci mogą miło i ze znaczną dozą emocji spędzić czas na naszych imprezach. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji na co postawimy podczas IV edycji, ale pomysłów nam nie brakuje – podsumowuje Krzysztof Roszko.

Kamil Kierzkowski

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5