W Orzyszu trenują z mistrzami. Medale zdobywają w całym regionie

2023-10-27 07:00:00(ost. akt: 2023-10-27 07:53:11)
Orzyska młodzież klas mundurowych szkoliła się pod okiem wicemistrza Polski

Orzyska młodzież klas mundurowych szkoliła się pod okiem wicemistrza Polski

Autor zdjęcia: Squad Inicjatyw

STRZELECTWO SPORTOWE/// Orzysz sumiennie pracuje na przypisywane mu miano Wojskowej Stolicy Polski. Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego trenowali z Pawłem Jakubowskim, wicemistrzem Polski w strzelaniu dynamicznym. Treningi przekładają się coraz częściej na medale.
Orzyska strzelnica Klubu Strzeleckiego Squadu Inicjatyw – mimo dość kapryśnej ostatnio pogody – przeżywa prawdziwe oblężenie. Uczniowie klas mundurowych LO w Orzyszu ćwiczyli tym razem pod okiem Pawła Jakubowskiego, który – poza sięganiem po medale na arenie ogólnopolskiej – niedawno reprezentował nasze barwy narodowe w Grecji podczas Mistrzostw Europy EHC Corinth 2023.

Zajęcia miały charakter dwuetapowy. Po części teoretycznej (przeprowadzonej w sali sportowej) przyszedł czas na sprawdzenie nabytej wiedzy bezpośrednio przy tarczach.

Obrazek w tresci

Umiejętności poszczególnych uczniów, co oczywiste, są na różnym poziomie. Ważne, że wielu kursantów w ciągu tych ledwie jednych zajęć znacząco poprawiło swą formę strzelecki. – mówi Paweł Jakubowski. – Było to widać to gołym okiem i dało mi to dużo satysfakcji, gdy po niełatwych początkach na twarzach młodych widać było zadowolenie. Nic dziwnego, bo miało ono uzasadnienie na tarczach.

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAJĘĆ

Polowanie na medale

O strzelcach z Orzysza, także tych młodych, robi się coraz głośniej w całym regionie. W ostatnich dniach uczestniczyli w dwóch turniejach. Podczas rozegranych 22 października zawodów w Grajewie niestety nie udało się nikomu z nich wcelować w podium. Zadbał o to m.in. niesamowity Andrzej Worm, złoty medalista, który - warto wspomnieć - szkolił niedawno właśnie uczniów orzyskiego LO. Tym razem wyprzedzić mistrza się nie udało, ale… czas pracuje na korzyść młodzieży.

Obrazek w tresci

Okazji do świętowania nie zabrakło w Czerwonym Borze. Podczas zawodów Red Forest Story VI, Korneliusz Podeszwa zdobył podwójne srebro (w karabinie centralnego zapłonu oraz strzelbie gładkolufowej). Barwy Orzysza i całego powiatu świetnie zostały zaprezentowane także w Rynie. Tam fenomenalnie spisał się zwłaszcza klan Roskowińskich. Uczeń klasy mundurowej, Aleksander, nie miał sobie równych w tzw. karabinie z optyką. Brąz w tej konkurencji wywalczył z kolei jego tata – Krzysztof.

To nie pierwszy tak dobry występ tej dwójki. Najbardziej cieszą nas jednak właśnie osiągnięcia młodzieży – mówi Krzysztof Roszko, prezes Stowarzyszenia Squad Inicjatyw. – Staramy się, by miała w Orzyszu jak najlepsze warunki do rozwoju w tej szlachetnej dyscyplinie. Dbamy o to nie tylko inicjując spotkania z topowymi fachowcami w dziedzinie broni palnej. Jako stowarzyszenie, wraz z szeregiem partnerów, staramy się stale wychodzić naprzeciw zapotrzebowaniom. Nasi członkowie nabywają kolejne, nowe uprawnienia. Nowości nie brak także w samej infrastrukturze strzelnicy – podsumowuje Roszko, zapraszając na kolejną edycję zawodów strzeleckich pn. "Iskra". W edycji, która odbędzie się 12 listopada na strzelnicy Squadu Inicjatyw, w szranki staną drużyny strażaków oraz leśników.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5