Nocne manewry ESM PatoTeam. Trzecie turniejowe złoto z rzędu!

2023-09-04 08:45:47(ost. akt: 2023-09-04 10:59:00)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL/// ESM PatoTeam triumfatorem 15. edycji Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Orzysza. Faworyci gospodarzy pokonali 1 września w finale ełcki Nel-Bud, czym przypieczętowali trzecie w ostatnich tygodniach turniejowe złoto z rzędu.
To impreza, która już na stałe wpisała się w krajobraz naszej gminy. Pytania o konkrety dotyczące organizacji 15. edycji otrzymywaliśmy się już w maju, czerwcu – przekonują organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Organizację turnieju, choć zaplanowana z odpowiednim wyprzedzeniem, nie była łatwa za sprawą… napięć międzynarodowych.

Dosłownie na ostatniej prostej przed startem otrzymaliśmy informację o wycofaniu się jednego z 12 zespołów. Żołnierze, którzy stanowili znaczną część składu, zostali wezwani, by strzec granicy polsko-białoruskiej. Drużyny, które widniały na „liście rezerwowej”, albo miały ten sam problem, albo nie były w stanie skompletować się w tak krótkim czasie np. za sprawą szeregu kontuzji. Rękawicę zdecydowali się podjąć gracze Znicza Radziłów (blisko 100 km w jedną stronę!), znani w Orzyszu z solidnych występów w innych organizowanych przez nas turniejach – dodają.

W meczu inauguracyjnym zmierzyły się zespoły, które wielu widziało jako pretendentów do boju o złoto ESM PatoTeam oraz HMWO z Ełku. Pojedynek, choć faktycznie okazał się niesłychanie zacięty, zakończył się bezbramkowym remisem.

Pierwszą bramkę turnieju ustrzelił dopiero w kolejnym starciu Cyprian Szuchnicki, którego Coding BMW pokonał Bomir (2:0). Jak się okazało, dla zespołu, który w przeszłości wielokrotnie meldował się na orzyskim podium, nie była to ostatnia porażka w grupie C. Punkty uciekły mu również po starciu z reprezentacją Batalionowej Grupy Bojowej NATO (Iron Boars Cro – kontyngent chorwacki, 4:0).

Do fazy pucharowej nie udało się przedrzeć ponadto Dekadzie 70, 16 Pułkowi Saperów oraz ambitnej brygadzie MONAR Gaudynki.

Ostatecznie po złoto sięgnęła ekipa ESM Pato Team, która ewidentnie jest w gazie od wielu tygodni. Przypomnijmy, że niedawno wygrała w Orzyszu turniej z okazji dni miasta, a następnie nie miała sobie równych w Białej Piskiej („Gramy dla Mikołaja”). Srebro zgarnął zespół Nel-Bud, brąz HMWO, a tuż za podium uplasował się HVAC-eko Drygały.

W dalszej części zestawienia walkę zakończyły drużyny wspomnianych Iron Boars Cro, Coding BMW oraz Znicza Radziłów, a także Pol-Mur.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięty został Arkadiusz Kucharski (Nel-Bud).

Klasyfikacja końcowa: 1. ESM PatoTeam, 2. Nel-Bud, 3. HMWO, 4. HVAC-eko Drygały, 5. ex aequo Iron Boars Cro, Coding BMW, Znicz Radziłów, Pol-Mur, 9. ex aequo Dekada 70, MONAR Gaudynki, Bomir, 16 Pułk Saperów.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5