Ogólnopolskie złoto dziewcząt UKS Jedynka! Chłopcy ze srebrem!

2023-04-24 11:12:48(ost. akt: 2023-04-24 11:49:41)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ/// Przeszło 200 zawodników reprezentujących 19 zespołów z najróżniejszych stron kraju walczyło 22-23 kwietnia o trofea Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja ORZYSZ CUP. Gospodarzom powodów do dumy nie brakowało, o co zadbały zwłaszcza dziewczęta z kat. G16.
Orzyszanie smak zwycięstwa poznali jednak już wcześniej, w meczu otwarcia, w którym chłopcy (kat. do 13 lat) pokonali rówieśników z LUKS Nolet Żabi Róg (2:1). Ku uciesze miejscowych kibiców, pierwszego gola turnieju ustrzelił w 6. minucie Szymon Jankowski. Rywale szybko doprowadzili do wyrównania, jednak – tuż przed końcowym gwizdkiem – trafienie na wagę triumfu UKS Jedynka upolował snajperskim strzałem Filip Dziatkowiak.

Obrazek w tresci

W dalszej części turnieju podopieczni trenera Marka Dancewicza kontynuowali zwycięską passę, co doprowadziło do tego, że – poza inauguracją turnieju – stanęli przed zaszczytem jego zamknięcia. W ostatnim pojedynku Orzysz Cup, którego stawką było złoto kat. B13, gospodarze ulegli niestety UKS NOWA Łódź.

– Porażka z takim przeciwnikiem to żaden powód do wstydu. Trzeba uczciwie przyznać, że Łódź przyjechała na Mazury w bardzo mocnym składzie i formie. O to, czego nie udało się nam dokonać tym razem, zawalczymy przy najbliższej możliwej okazji – doceniają klasę rywali nasi srebrni medaliści.

Złota z Orzysza nie pozwoliły wywieźć natomiast ich starsze koleżanki z kat. G16. Dla podopiecznych trenera Mariusza Zadrogi – nie bez przyczyny zaliczanych od początku do grona faworytek – turniej miał szczególne znaczenie. Był to bowiem ostatni „bojowy” sprawdzian przed Mistrzostwami Polski (20-21 maja w Orzyszu).

Obrazek w tresci

Dość symbolicznym okazał się fakt, że o 1. miejsce w miniony weekend do ostatniego meczu ścigały się z Trzebiatowem, który również wywalczył awans do finału Mistrzostw Polski. Gospodynie wygrały i… pozostaje trzymać kciuki, by powtórzyły tę niełatwą sztukę w maju.

– Kolejne zwycięstwo cieszy, ale na świętowanie nie mamy zbyt wiele czasu. Niebawem wyruszamy na obóz przygotowawczy z naszymi koleżankami z SP Chudek. Najbliższy czas poświęcimy na ostatnie szlify – przekonują mistrzynie Orzysz Cup.

Pozostałe dwie drużyny gospodarzy nie zdołały przedrzeć się na podium. Chłopcy z drugiego zespołu występującego w kat. B13 uplasowali się na 7. lokacie, wyprzedzając jedynie UKS Orlęta Warszawa. Warto jednak odnotować, że ich szeregi składały się z młodszych zawodników (IV klasa). Po wynikach i sercu, które zostawili na parkiecie, można wnioskować, że przyszłość wspomnianej kategorii wiekowej należy do nich.

Obrazek w tresci

Na piątym miejscu rywalizację zakończyły ich koleżanki z kategorii G13, której złoto wywalczyła Warszawa.

– Wiele z dziewczyn zaczyna dopiero stawiać pierwsze konkretne kroki w tej dyscyplinie. Jest ich jednak naprawdę dużo. W dodatku są chętne do pracy, a i atmosfera na treningach jest bardzo dobra. Unihokej wyraźnie daje im radochę, a to bardzo ważne. Na zdobywanie medali mają jeszcze mnóstwo czasu – przekonuje Marek Dancewicz, prezes UKS Jedynka.

Obrazek w tresci

Jak ocenia organizację turnieju? – Trudno oceniać samych siebie, ale myślę, że organizacja stała na wysokim poziomie. Nie było żadnej obsuwy czasowej, choć przedsięwzięcie było dość złożone. Żadnych uwag nie słyszeliśmy. Wręcz przeciwnie, z ust trenerów pozostałych ekip padło wiele pochwał nie tylko za typowo sportową stronę imprezy. Chwalono m.in. przygotowanie i oprawę wizualną, a także zaplecze socjalne. Cieszymy się z tak miłych komentarzy. Motywują nas one do tego, by wieszać poprzeczkę jeszcze wyżej.

Kamil Kierzkowski

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ORZYSZ CUP

Kategoria G16: 1. UKS Jedynka Orzysz, 2. MLUKS Jedynka Trzebiatów, 3. OCKK Biedronki SP Chudek, 4. LUKS Nolet Żabi Róg, 5. WSU Wierzchowo.

Kategoria G13: 1. UKS Orlęta Warszawa, 2. MLUKS Jedynka Trzebiatów, 3. KS Dragons Płoskinia, 4. UKS Gródek, 5. UKS Jedynka Orzysz, 6. LUKS Nolet Żabi Róg.

Kategoria B13: 1. UKS NOWA Łódź, 2. UKS Jedynka Orzysz I, 3. ULKS Józefina, 4. LUKS Nolet Żabi Róg, 5. MLUKS Jedynka Trzebiatów, 6. KS Dragons Płoskinia, 7. UKS Jedynka Orzysz II, 8. UKS Orlęta Warszawa.

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5