Dziewczyny z Orzysza mistrzyniami województwa!

2023-01-12 12:38:16(ost. akt: 2023-01-12 12:56:20)
W drodze po tytuł mistrzowski nie przegrały ANI JEDNEGO meczu!

W drodze po tytuł mistrzowski nie przegrały ANI JEDNEGO meczu!

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

UNIHOKEJ/// – Nie będzie fuszerki – zapewniały orzyskie unihokeistki tuż przed wyjazdem do Elbląga na Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klas VII-VIII). Danego słowa dotrzymały. Ani razu nie zaznały goryczy porażki i wróciły do domów ze złotymi medalami.
Drużyna dowodzona przez trenera Mariusza Zadrogę wyruszyła 11 stycznia wyraźnie zmobilizowana. Nic w tym dziwnego. Znaczna część grającego w środę składu ledwie kilka dni wcześniej w Zielonce (jako UKS Jedynka) minęła się o włos ze złotem II Turnieju Eliminacyjnego do Finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W boju o pierwsze miejsce nasze dziewczęta uległy minimalnie, po zaciętej batalii (4:5), koleżankom z MMKS Podhale Nowy Targ. Niedosyt był ogromny.

Wyciągnęły wnioski i nie pozwoliły na powtórkę. Reprezentacja ZS-P Orzysz wygrała wszystkie możliwe mecze. Ich bilans bramkowy mówi sam za siebie: na 6 straconych goli odpowiedziały aż 19! Co ciekawe, każde z trafień należało do najskuteczniejszego w całym turnieju duetu snajperek – Julii Stachelek oraz Mai Jasińskiej.

Obrazek w tresci

Orzyskim mistrzyniom na podium towarzyszyły rywalki z SP Godkowo oraz SP Płoskinia. Tuż za prestiżowym „pudłem” zmagania ukończyły zawodniczki SP Żabi Róg.

Co było najtrudniejsze w podboju Elbląga?Chyba to, żeby… dziewczyny nie zaspały – mówi z przymrużeniem oka Marek Dancewicz, prezes UKS Jedynka, który kibicował im bezpośrednio na miejscu. – By zdążyć na turniej, o 5:00 musieliśmy być już w drodze.

Obrazek w tresci

W Elblągu dziewczyny były skupione i po prostu robiły swoje. Treningi pod okiem Mariusza Zadrogi oraz doświadczenie, które zdobyły w szeregu wcześniejszych turniejów, przynoszą rezultaty – podsumowuje Marek Dancewicz.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu po mistrzowsku reprezentowały: Oliwia Wierzbicka i Zuzanna Zach (w bramce), Julia Stachelek, Maja Jasińska, Wiktoria Chmielewska, Anna Szymańska, Dominika Zalewska, Kornelia Piekarska, Zuzanna Zajkowska, Maja Olszewska, Helena Wrzaszcz i Lidia Szajdek.
Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5