Srebro Jedynki. Julia Stachelek na czele punktacji kanadyjskiej

2023-01-09 08:27:03(ost. akt: 2023-01-09 09:17:06)
Czy awansują do finału mistrzostw Polski? Okaże się 11 marca w... Orzyszu!

Czy awansują do finału mistrzostw Polski? Okaże się 11 marca w... Orzyszu!

Autor zdjęcia: archiwum klubu

UNIHOKEJ/// Dziewczęta UKS Jedynka Orzysz wzięły udział 7 stycznia w Zielonce w drugim turnieju eliminacyjnym do finału mistrzostw Polski. Wróciły do domów nie tylko ze srebrem. Nasze dziewczęta świetnie prezentują się także w klasyfikacji indywidualnej.
Wyprawa na Mazowsze okazała się sukcesem, choć – jak to w życiu – do realizacji planu maximum zabrakło niewiele. W rozgrywki dziewcząt rocznika 2007 (i młodszych) orzyszanki weszły fenomenalnie i rozgromiły gospodynie z Bankówki 5:1. A później? Później było jeszcze lepiej, o czym dotkliwie przekonały się ich rówieśniczki z Pancernych Żurawica (9:1!).

By zgarnąć złoto i zapewnić sobie – z pokaźnym wyprzedzeniem – awans do finału (A) mistrzostw Polski, pozostało „jedynie” pokonać MMKS Podhale Nowy Targ. Bój o turniejowe złoto nie zawiódł oczekiwań kibiców. Rozpętała się wyrównana walka punkt za punkt. Szala zwycięstwa przechylała się co rusz na drugą stronę. Po końcowym gwizdku, niestety, to rywalki cieszyły się z minimalnej przewagi (4:5).

Dwa zwycięstwa i jedna porażka, turniej zapisujemy na plus. Tym bardziej, że pojedynek z Nowym Targiem równie dobrze mógł zakończyć się naszym triumfem. Nasze zawodniczki pokazały pazur, dały z siebie wszystko i zasłużyły na pochwałę – mówi Mariusz Zadroga, trener UKS Jedynka, który może być dumny także z indywidualnych wyczynów jego podopiecznych.

W punktacji kanadyjskiej (w uproszczeniu - suma goli i asyst) na czele stawki znajduje się Julia Stachelek (19 punktów). Potężnym wsparciem dla zespołu jest także Oliwia Wierzbicka. Orzyska bramkarka plasuje - również wliczając obie grupy - na 2. pozycji, co zawdzięcza skuteczności sięgającej aż 88 procent. Wszystko, naturalnie, wliczając zespoły i z grupy A, i z grupy B.

Obrazek w tresci

Czy nasze juniorki młodsze zakwalifikują się do finału (A) mistrzostw Polski? Przekonamy się 11 marca, kiedy to w Orzyszu rozegrany zostanie trzeci turniej eliminacyjny.

To ważna data dla tej drużyny. Liczymy na potężną frekwencję kibiców – podsumowuje Marek Dancewicz, trener i prezes UKS Jedynka, który już w środę wyruszy ze swymi podopiecznymi do Elbląga (finał mistrzostw województwa szkół – klasy VII-VIII). Kilka dni później, 21 stycznia, młodziki stawią się na turnieju w Łochowie.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5