Dziewczyny z Orzysza jadą po awans do finału mistrzostw Polski!

2023-01-03 13:36:21(ost. akt: 2023-01-03 13:37:41)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ/// Po świąteczno-sylwestrowej przerwie nie ma już śladu! Dziewczęta z UKS Jedynka Orzysz w najbliższy weekend zameldują się w Zielonce (woj. mazowieckie), gdzie zapewnić mogą sobie — z dużym wyprzedzeniem — awans do finału mistrzostw Polski juniorek młodszych.
W szranki staną wraz z rówieśnikami (rocznik 2007 i młodsi) reprezentującymi Pancernych Żurawica, MMKS Podhale Nowy Targ oraz występujący w roli gospodarza UKS Bankówka.

Na tę chwilę plasujemy się na 2. miejscu w tabeli. Jeśli w Zielonce wszystko pójdzie zgodnie z założonym planem, to zapewnimy sobie awans do finału A. Byłby to duży progres w stosunku do zeszłego roku — mówi Marek Dancewicz, trener UKS Jedynka.

Co może stanąć na przeszkodzie?Najbardziej obawiam się tego, że obecnie bardzo dużo dzieci choruje. Do tej pory żadna z naszych zawodniczek nie zgłosiła problemu, ale jedziemy w piątek. Trzymamy kciuki, by obyło się bez przykrych niespodzianek — dodaje szkoleniowiec.

Zdrowie, tak jak i dobra forma, będą orzyszanom w styczniu bardzo potrzebne. Tydzień po turnieju w Zielonce wyruszą do Elbląga (finał mistrzostw województwa szkół – klasy VII-VIII). Kilka dni później, 21 stycznia, młodziki Jedynki stawią się na turnieju w Łochowie.

MOSiR Orzysz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5