Ryby i twarde pięści. Unikatowa "bajka" w Orzyszu staje się faktem

2022-09-21 07:50:00(ost. akt: 2022-09-21 08:12:02)
Jezioro Orzysz, Wędkarskie Serce Mazur, znów tętnić będzie mistrzowską rywalizacją

Jezioro Orzysz, Wędkarskie Serce Mazur, znów tętnić będzie mistrzowską rywalizacją

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

WĘDKARSTWO I SPORTY WALKI/// Ryby, anioły i twarde pięści. Brzmi jak bajka? Niby tak, lecz akurat ta stanie się 7-9 października prawdą. W Orzyszu dojdzie wówczas do unikatowego połączenia imprez z pozornie dwóch różnych światów: zawodów wędkarskich i gali sportów walki.
W piątek, 7 października, rozpoczną się Ogólnopolskie Zawody Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spinningowym Teamów z łodzi. I gdy jedni ruszą walczyć o trofea na jeziorze, do swych starć godziny odliczać będą już specjaliści od szermierki na pięści. Wszystko za sprawą gali Angels of Glory.

– Będzie ona przysłowiową wisienką na torcie, punktem kulminacyjnym całej imprezy – przekonuje Grzegorz Wrzesień ze sztabu organizacyjnego, w którego skład wchodzą Polski Związek Wędkarski, Polski Związek Kickboxingu oraz władze gminy Orzysz. – Wierzymy, że orzyska publiczność dopisze. Pragniemy, aby ta impreza miała charakter cykliczny – dodaje.

Wędkarska rywalizacja nie jest w Orzyszu nowością. Rybne bogactwo miejscowego jeziora nadało mu miano Wędkarskiego Serca Mazur, a na wodach tych odbywały się już prestiżowe zawody nie tylko o charakterze ogólnopolskim, ale i międzynarodowym. Akwen trafiał już także na ekrany odbiorców w całej Polsce za sprawą realizowanych na nim programów telewizyjnych. Orzyskie szczupaki ewidentnie miały wówczas „parcie na szkło”.

Niedzielna (9 października) gala będzie natomiast pierwszym wydarzeniem tego typu w historii gminy. Czego mogą spodziewać się kibice?

– Czeka nas 7 emocjonujących pojedynków, w których główną rolę odegrają reprezentanci służb mundurowych. Czekamy na ostateczne potwierdzenie kilku nazwisk. Jak tylko je otrzymamy, od razu opublikujemy szczegółową kartę walk. W tej chwili możemy zdradzić, że dążymy do tego, by stawką pojedynku wieczoru był pas mistrzowski – przekonują organizatorzy.

Miejscowym kibicom najwięcej emocji dostarczą zapewne pojedynki wojowników z Orzysza - Karola Rubina i Łukasza Marczaka.
Wywiad z naszymi wojownikami dostępny POD TYM LINKIEM

Obrazek w tresci

Rubin i Marczak. Z przymrużeniem oka. — W ringu żartów nie będzie — przekonują orzyscy wojownicy.

Tego dnia z pewnością warto będzie być w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którym twardość swoich szczęk sprawdzać będą wojownicy. Na tych, którym nie będzie dane pojawić się w Orzyszu, czeka dobra wiadomość.

– Galę będzie można obejrzeć za pośrednictwem telewizji kablowej na terenie całego kraju. Transmisja będzie dostępna także w Internecie – zapewnia Grzegorz Wrzesień.

Wszyscy uczestnicy zawodów wędkarskich będą mieli zapewniony bezpłatny udział w wydarzeniu. Co więcej, najlepsi będą mieli okazję… sami wyjść do ringu. Nie po to jednak, by walczyć. Organizatorzy zdecydowali, że świetnym, wiążącym jeszcze bardziej obydwie imprezy czynnikiem, będzie dekorowanie najlepszych wędkarzy bezpośrednio pomiędzy walkami.

Zawodom wędkarskim oraz gali towarzyszył będzie klimatyczny piknik. Przewidziane są stoiska gastronomiczne prezentujące regionalne potrawy. Głośno będzie i o sobocie (8 października), kiedy to odbędzie się koncert Orkiestry Wojska Polskiego..

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5