Marta Lach zawalczy w MMA. Zdobędzie puchar MON?

2022-05-30 07:58:46(ost. akt: 2022-05-30 08:00:11)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Marta Lach (Wierzbiny) przed kolejnym wyzwaniem w sportach walki. Reprezentantka 16 Dywizji Zmechanizowanej zmierzy się 31 maja w Gołdapi – podczas gali Walkę Mamy We Krwi – z Moniką Karkoszką (11 Dywizja Kawalerii Pancernej).
Pojedynek odbędzie się w formule MMA, w limicie wagowym do 59 kg. Stawka jest znaczna, bo impreza jest finałem turniejowego formatu mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie o puchar Ministerstwa Obrony Narodowej.

JAK DO WALKI PRZYGOTOWYWAŁA SIĘ NASZA FIGHTERKA?
– Głównie w jednostce wojskowej pod okiem kolegów: Tomasza Zawadzkiego (który będzie stał w moim narożniku), Piotra Pesty, Pawła Gocala, Łukasza Marczaka oraz Daniela Aptacego (również będzie walczył na tej gali). No i oczywiście w klubie, pod okiem trenera Piotra Luczka.

CO WIE O RYWALCE?
– Tyle, ile zdołałam zaobserwować podczas na szczeblu eliminacji. Podczas jednego z wywiadów powiedziała, że trenuje 14 lat. To niemało. Mój plan na walkę jest jednak prosty. „Robić swoje, by wygrać”. Najmocniejsza czuję się w stójce, chociaż walka w parterze z treningu na trening podoba mi się coraz bardziej. Formuła MMA jest dla mnie dość świeżym tematem. To moje pierwsze walki, lecz… mam nadzieję, że nie ostatnie.

TRANSMISJĘ Z GALI przeprowadzi sport.tvp.pl
Start – 31 maja, 20:00.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5