Brzdące dały ognia, chwyciły za kije!

2022-04-25 09:09:46(ost. akt: 2022-04-25 09:18:46)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ/// Poziom wysoki, a maluchy zakwasy mogą czuć nie tylko od rywalizacji, ale i od śmiechu! Hala widowiskowo-sportowa w Orzyszu została opanowana 23 kwietnia przez blisko 100 uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja Dzieci „Brzdąc”. Gospodarze z Jedynki dali ognia!
Wykazali się w wielu kwestiach. Słowa uznania należą im się nie tylko od strony sportowej, ale i organizacyjnej. Zaczynając choćby od pola gry, poprzez sędziowanie, kończąc na świetnych medalach, dyplomach i upominkach… Wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie – komentowali chwilę po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród przedstawiciele 9 zespołów przyjezdnych (np. UKS Motława Suchy Dąb, KS Dragons Płoskinia, OCKK Biedronki SP Chudek, ULKS Józefina czy UKS Bankówka Zielonka).

Obrazek w tresci

Młodzi unihokeiści starli się w dwóch kategoriach: oddzielne zawody rozgrywały dziewczęta, oddzielne chłopcy. Na dwóch boiskach ustrzelono w sobotę łącznie 186 goli. I choć walka przebiegała na poważnie, to zdecydowano się – ze względu na młody wiek uczestników – klasyfikację punktową zepchnąć na dalszy plan. Na wszystkich szyjach zawisły medale, a każdy z zespołów cieszyć może się z nowych trofeów.

Obrazek w tresci

Nie zawiedli i kibice. – Tak pełne trybuny cieszyły oko. Z samej tylko Płoskini na widowni zasiadła pokaźna, kilkunastoosobowa grupa kibiców – wspomina Marek Dancewicz, prezes UKS Jedynka Orzysz. – Była to już trzecia impreza dla tej grupy wiekowej (po Zielonce i Ojrzanowie). Myślę, że wszyscy bawili się świetnie. Aż szkoda, że podobnych turniejów jest tak mało. Nie ma się jednak co dziwić. Koszty samego transportu wzrosły w ostatnim czasie bardzo wyraźnie. Klubom coraz trudniej odnaleźć się w tej niełatwej rzeczywistości – dodaje działacz i szkoleniowiec, który chwilę po zakończeniu zawodów… już wziął się za organizację kolejnego.

30 kwietnia w Orzyszu odbędzie się bowiem III Turniej Mazowieckiej Ligi Juniorek Młodszych. Swą obecność potwierdziły już UKS Ambra Ołtarzew oraz wspomniane Chudek i Zielonka. Pierwszy gwizdek o 10:00.

Zespoły UKS Jedynka Orzysz wystąpiły podczas "BRZDĄC 2022" w składach:

Dziewczęta:

Zespół I - Magdalena Radzikowska, Anna Osiecka, Anna Jabłońska, Magdalena Szumowska, Julia Malinowska, Paulina Barczewska, Antonina Ławrynowicz, Patrycja Adamska.

Zespół II - Nikola Przeborowska, Barbara Stankiewicz, Lena Plaga, Julia Grądzka,
Lena Mocarska, Maja Stankiewicz, Nikola Wysocka.

Chłopcy:

Zespół I – Piotr Kropiewnicki, Nikodem Wojciechowski, Oliwier Wojciechowski, Dawid Dąbrowski, Stanisław Winiarski, Ignacy Ławrynowicz, Patryk Ferenc.

Zespół II – Julian Wysocki, Krzysztof Jarosz, Franciszek Dardziński, Michał Tywończuk, Dawid Romotowski, Kacper Mędrek, Paweł Czerwinski, Kacper Księżyk, Piotr Lewandowski.

Turniej zorganizowany został w ramach zadania publicznego „Na sportowo w Gminie Orzysz - 2022” współfinansowanego ze środków Samorządu Gminy Orzysz.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5