Sportowa inauguracja w Okartowie. Na starcie setki uczniów

2021-09-15 11:01:26(ost. akt: 2021-09-15 11:09:16)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

OKARTOWO || Setki uczniów, podniosły klimat, zacięta sportowa rywalizacja, ale... wyłącznie w duchu fair play — w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie ruszyła kolejna, choć wyjątkowa edycja Jesiennych Biegów Przełajowych.
Wyjątkowa, bo wpisująca się w oficjalną Gminną Inaugurację Szkolnego Roku Sportowego. Młodzi biegacze mogli poczuć się jak olimpijczycy. Nim wybrzmiał sygnał do startu pierwszej z wielu grup wiekowych (30 dziewcząt z tzw. zerówki), odczytano uroczyście olimpijski apel, a przedstawiciele każdej z placówek oświatowych — za sprawą honorowej sztafety — złożyli pochodnię z olimpijskim ogniem w ręce Beaty Jażdżewskiej, która następnie rozpaliła ogień na olimpijskim zniczu.

Dopiero wówczas mógł zapłonąć kolejny ogień — ogień rywalizacji. Setki uczniów zmierzyły się (zawody wciąż trwają — przyp. K.K.) na szeregu dostosowanych do wieku tras. Nie zapomniano jednak o tym, że... nie wyniki są najważniejsze. Impreza udowodniła, że "chcieć — znaczy móc". W szranki stanęli i uczniowie poruszający się o kulach, witani na mecie uroczyście — specjalnym "szpalerem", brawami i głośnym dopingiem — przez swych rówieśników.

Więcej informacji wkrótce.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5