Strażacy i ratownicy z pełnymi rękami roboty

2021-08-28 09:22:43(ost. akt: 2021-08-28 09:31:46)

Autor zdjęcia: Mariusz Semenowicz, Jacek Ślesiński

Niestety nie wszystkim dane było cieszyć się beztroską zabawą podczas pierwszego z Dni Orzysza. Mundurowi i ratownicy mieli, niestety, pełne ręce roboty.
Tegoroczne Dni Orzysza były dla orzyskich ochotników bardzo pracowite. Gdy ok. godz. 16.00 wyjeżdżali na stadion miejski w celu zabezpieczenia imprezy, nic nie zapowiadało, że będą mieli pełne ręce roboty. Już na początku imprezy udzielili pomocy dziewczynce z krwotokiem z nosa. Następnie dołączyli do ratowników medycznych zabezpieczających imprezę oraz zespołu ratownictwa medycznego, walcząc o życie kobiety, która w drodze na stadion straciła przytomność i upadła na chodnik. Niestety kobiety nie udało się uratować. Po kilkudziesięciu minutach reanimacji odstąpiono od czynności reanimacyjnych, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety.

Z tego zdarzenia strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego na trasie Orzysz-Pisz, w miejscowości Gaudynki, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych jadących w stronę Pisza. W wyniku zderzenia oba pojazdy wpadły do przydrożnego rowu. Jeden z nich uderzył w drzewo, odbił się od niego i następnie uderzył w kolejne drzewo.

Na miejsce zadysponowano łącznie pięć zastępów straży pożarnej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Olsztyna i z Suwałk oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego Rucianego-Nidy i z Białej Piskiej.

Kilku osobom udzielono pomocy medycznej. Dwie najbardziej poszkodowane zostały przetransportowane do szpitali śmigłowcami LPR, a pozostałe zabrały zespoły ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy ustalali przyczyny i okoliczności wypadku. Na wysokości składnicy w Orzyszu pojazdy jadące w stronę Pisza były zawracane i kierowane na objazdy. Droga Orzysz - Pisz w czasie działań była zamknięta dla ruchu.

Mariusz Semenowicz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5