Irys pięknieje. Realizacja kolejnych projektów

2021-08-25 11:23:33(ost. akt: 2021-08-25 11:32:19)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

ORZYSZ || Słynna "plaża wojskowa" w Orzyszu, dziś znana jako Ośrodek Wypoczynku Doraźnego "Irys", kończy realizację dwóch kolejnych projektów. Dzięki nim nad miejscowym jeziorem będzie i czyściej, i bezpieczniej.
Hasłem przewodnim pierwszego z projektów, który wystartował już w lipcu, było "Okaż kulturę i chroń naturę".
— Choć uroków natury mogą zazdrościć nam w całej Polsce, to wstydliwą kwestią ośrodka były składowane w sposób dość chaotyczny worki ze śmieciami. Często pożywienia szukały w nich także okoliczne, dzikie zwierzęta. Teraz widok leżących "luzem" nieczystości nie będzie nikomu psuł wrażeń z wypoczynku — mówi Marianna Kościuszkiewicz z zarządu Stowarzyszenia Właścicieli Domków Rekreacyjnych Ośrodka Wypoczynku Doraźnego "Irys" w Orzyszu.

Receptą okazała się znana z wielu miejsc w Polsce wiata. Tym razem wykonana z drewna, co wpisuje się w bliski naturze charakter okolicy. W tym samym projekcie znalazł się również szereg nowych nasadzeń drzew oraz krzewów, który — na zasadzie wolontariatu — przeprowadzą własnoręcznie członkowie stowarzyszenia.

Obrazek w tresci

W dużej mierze równolegle, bo na przełomie lipca i sierpnia, ruszył ponadto projekt "Bezpieczeństwo na wesoło". W efekcie na terenie ośrodka pojawiły się m.in. huśtawki, ławeczki oraz zabawki, które służyć mają zwłaszcza najmłodszym wczasowiczom.

Obydwa projekty zostały dofinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce), Ośrodka Działaj Lokalnie: Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie, a także przy wsparciu finansowym burmistrza Orzysza, p. Zbigniewa Włodkowskiego.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5