Drygały na nocnych wojażach w Orzyszu. Orlik jak Stadion Narodowy

2021-08-21 12:39:07(ost. akt: 2021-08-21 12:58:09)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || XIII Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Orzysza zapisze się w historii nie tylko wysokim poziomem rozgrywek i wysoką pulą nagród. Potyczki kilkukrotnie były przerywane ze względu na szalejącą burzę, która zmieniała orlik w... Stadion Narodowy.
A przynajmniej ten, który pamiętamy z 2012 roku, kiedy to Polska i Anglia po części grały w piłkę nożną, a po części w... piłkę wodną.

Organizatorzy XIII edycji wraz z zawodnikami zachowali jednak zimną krew, dzięki czemu rozgrywki udało się doprowadzić do szczęśliwego końca.

Bez względu na pogodę, największym "gradobiciem" goli — zgodnie z "prognozami" — cechowała się ekipa z Drygał, która ani razu nie zaznała goryczy porażki. Niczym burza przeszła przez fazę grupową, w półfinale zmiotła Poloneza, a w wielkim finale nie dała większych szans rywalom z Oleńki Giżycko (3:0). Zgarnęła tym samym najcenniejszy z czekających bonów (o wartości 1000 zł).

Trzecie miejsce na prestiżowym "pudle" zgarnęła ełcka załoga HMWO, która w "finale pocieszenia" pokonała wspomnianego Poloneza.

Na fazie grupowej swe rozgrywki zakończyli piłkarze spod szyldów Dekada 70 i P56 Progres (ex aequo 5.) oraz Bomir i Rakowo CF (ex aequo 7.).

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik zwycięskiej drużyny – Emil Ćwiek, który zdobył ponad połowę bramek z dorobku zespołu Drygał.

Końcowa klasyfikacja:
1. Drygały,
2. Oleńka Giżycko,
3. HMWO,
4. Polonez,
5. Dekada 70 / P56Progres,
7. Bomir / Rakowo CF.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5