Futbolowe wojny wróciły na orliki! [ZDJĘCIA]

2021-05-31 12:00:00(ost. akt: 2021-05-31 11:17:39)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || I wreszcie ruszyli! 28 maja wystartowała XVII edycja Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej. Na fotel lidera jako pierwsza wskoczyła ekipa HMWO. Gorąco od piłki nożnej zrobi się wkrótce także i na orliku w Białej Piskiej, która szykuje dwa ciekawe turnieje.
Gdy rok temu — za sprawą wirusa — przyszło przerwać wieloletnią, futbolową tradycję w Orzyszu, zawód wśród graczy i kibiców był potężny. Tym lepszy smak miała piątkowa inauguracja, która zgromadziła na murawie łącznie 7 drużyn.

Siedem, bo "na dzień dobry" — z przyczyn niezależnych od piłkarzy i organizatorów — walkowerem punkty Bomirowi oddali żołnierze NATO z chorwackiego Volcano.

Zaszczyt pierwszego po "wirusowej przerwie" meczu przypadł zespołowi 15 Batalionu Saperów oraz GSM. Bezbramkowy remis nie utrzymywał się długo. Pierwszego gola sezonu — po ledwie 1 minucie, 57 sekundach i 24 setnych — zdobył Jacek Jeżewski. Dając tym samym mundurowym prowadzenie, którego nie oddali do końcowego gwizdka (4:1).

Obrazek w tresci

Jacek Jeżewski (czerwona koszulka), strzelec pierwszego gola sezonu; fot. Kamil Kierzkowski

Prawdziwa strzelanina miała nadejść jednak dopiero w kolejnym meczu. Dekada 70, która w swej historii ma i tytuł mistrzowski, tym razem okazała się bezradna w starciu z wyraźnie młodszą brygadą HMWO. "Ligowa starszyzna" uległa 1:13, a dwucyfrowy wynik to niemal w połowie zasługa Mateusza Kalinowskiego (wyścig po tytuł króla strzelców rozpoczął od 6 bramek).

Nie zawiedli i faworyci z ESM Pato Team (mający w szeregach wielu doświadczonych, byłych zawodników ligowych), którzy ograli (6:2) zespół Progres P56. Formą strzelecką błysnął zwłaszcza Szymon Rzodkiewicz, kompletując prestiżowego hat-tricka.

Puchary burmistrza

Emocji nie zabraknie i na orliku w Białej Piskiej, która przygotowuje się do dwóch turniejów o puchar burmistrza. Pierwszy z nich, rozgrywany dla kategorii 35+, odbędzie się 11 czerwca o godzinie 18:00. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 czerwca pod numerem telefonu 515-073-595. Ta sama droga rejestracji obowiązuje przy turnieju dla kategorii OPEN, który został zaplanowany na 18 czerwca (18:00). W drugim przypadku organizatorzy na zgłoszenia drużyn czekają do 10 czerwca.