Znęcał się nad swą partnerką. Groził, że zabije ją i jej syna

2021-04-07 10:24:56 (ost. akt: 2021-04-07 10:30:44)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

38-letni mieszkaniec Orzysza - będąc pod działaniem alkoholu - wszczął awanturę i był agresywny wobec domowników. Usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką oraz zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia pod adresem jej syna.
Wszystko zaczęło się od interwencji zgłoszonej w sobotę (3 kwietnia) wieczorem w jednym z mieszkań na terenie Orzysza. Nietrzeźwy mężczyzna był bardzo agresywny wobec swojej partnerki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zdecydowali o zatrzymaniu 38-letniego sprawcy przemocy domowej. Rodzina objęta została procedurą „Niebieska Karta”.

W ten sposób 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze natomiast zajęli się zbieraniem materiału dowodowego pod kątem popełnienia przez niego przestępstwa znęcania się nad najbliższymi.

Ostatecznie zatrzymany usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką. Śledczy ustalili, że taka sytuacja trwała od 6 miesięcy. W tym czasie 38-latek nadużywając alkoholu wszczynał bez powodu awantury domowe.

W ich trakcie wyzywał konkubinę, poniżał ją i krytykował, a do tego wyganiał kobietę z domu. Ponadto szarpał ją za ręce, włosy i ubrania, a także uderzał ręką po twarzy i głowie. Podduszał ją, kopał ją po ciele oraz groził jej pozbawieniem życia.

To nie jedyny zarzut jaki usłyszał 38-latek. Drugi odnosi się do kierowania gróźb pozbawienia życia pod adresem 17-letniego syna konkubiny. Słowa te wzbudziły u nastolatka obawy, że zostaną spełnione.

Decyzją sądu sprawca przemocy został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5