8 marca w Orzyszu. Militarnie, wirtualnie, pięknie! [FILM I ZDJĘCIA]

2021-03-09 10:40:06(ost. akt: 2021-03-09 13:05:35)

Autor zdjęcia: Agnieszka Kaczmarczyk/fragment sesji w orzyskiej Polanie Kultury

W czasach słusznie minionych panie zaskakiwano m.in. przysłowiowym goździkiem czy rajstopami. Lata mijają, technika idzie do przodu... Zmieniają się także formy okazywania naszym drogim paniom jak ważne są w naszym życiu.
Dobrym tego przykładem jest Orzysz. Miasto określane jako Wojskowa Stolica Polski nie mogło obejść się bez świętowania 8 marca — a jakże inaczej — w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych. Z okazji Dnia Kobiet odbyło się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Kobieca twarz OSPWL Orzysz", autorstwa mieszkanki Orzysza — Elwiry Zadrogi.

Obrazek w tresci

fot. OSPWL Orzysz

— Tego dnia major Artur Żuber, w imieniu swoim oraz wszystkich panów z Ośrodka, złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia i wręczył piękne kwiaty — przekonują mundurowi.

Kreatywnego podejścia nie zabrakło i na orzyskiej Polanie Kultury. Orzyskie panie miały okazję stanąć przed obiektywem profesjonalistki — Agnieszki Kaczmarczyk. I choć ich piękno jest doskonale widoczne na co dzień, to — za sprawą inicjatywy pn. "Cała Ja" — zostało one uwiecznione na dobre.

Z wynikami sesji można zapoznać się TUTAJ

Orzyscy panowie poszli krok dalej i... zadedykowali mieszkankom swego miasta i gminy specjalny koncert. W obecnych realiach, z przyczyn wiadomych, nie sposób było uraczyć pań dźwiękami bezpośrednio. Z pomocą przyszła więc technika.

W miejscowym studiu nagraniowym zarejestrowano łącznie pięć utworów, których wykonawcami byli Marcin Szukieć, Przemysław Rybasow, Adam Zaremba oraz Kamil Szejda. Nie zabrakło i głosu szczególnego — Włodzimierza Czykiety, wokalisty znanego m.in. z owianego piękną legendą, orzysko-piskiego zespołu Guru. Życzenia, w imieniu wszystkich panów, złożył burmistrz Zbigniew Włodkowski. Nad całością projektu czuwał Krzysztof Roszko.

Kamil Kierzkowski

Jak przed mikrofonem zaprezentowali się panowie? Sprawdźcie sami!2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5