Otrzymali dofinansowanie na przebudowę parku

2020-03-06 08:26:23(ost. akt: 2020-03-06 09:49:30)
Ogródek Jordanowski zostanie przebudowany

Ogródek Jordanowski zostanie przebudowany

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Dwa miliony złotych dofinansowania otrzymała gmina Orzysz na przebudowę Ogródka Jordanowskiego. Środki pochodzą z programu Interreg Polska-Litwa.
W ramach projektu pod nazwą „Kaczka podróżująca po drogach transgranicznych” zostanie wybudowana nowa scena i zaplecze socjalne, w tym toaleta ogólnodostępna. Litewski partner za podobną kwotę zmodernizuje blisko 3 km ścieżek pieszo - rowerowych na terenach bagiennych.

Orzysz otrzymał również dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł na realizację projektu miękkiego pod nazwą „Partnerstwo, przedsiębiorczość,działanie. Celem projektu jest kształcenie mieszkańców gminy w dziedzinie przedsiębiorczości z tematyki turystyka i kultura. W ramach tej kwoty będzie zakupione kompletne kino plenerowe oraz 3 łodzie wędkarskie z silnikami do działań promujących jezioro Orzysz jako Wędkarskie Serce Mazur.

Środki z programu transgranicznego Interreg Polska-Litwa zdobyła też gmina Biała Piska. Projekt zakłada pobudzenie do aktywności seniorów i osób niepełnosprawnych, w tym likwidację barier architektonicznych, by wspomniane osoby mogły ten cel zrealizować. Dlatego w ramach projektu przewidziano m.in. wymiany seniorów z Białej Piskiej i Litwy, którzy będą poruszali się w sferze kultury, sportu i zdrowego odżywiania. Ponadto seniorzy, czyli emeryci, renciści i członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w końcu dostaną swoją siedzibę. Konkretnie gminny budynek przy ulicy Kościuszki w Białej Piskiej. W ramach projektu pomieszczenie będzie dostosowane do osób starszych i niepełnosprawnych, umeblowane, wyposażone w sprzęt muzyczny i komputerowy.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5