Przed ratuszem stanęło serce. Mieszkańcy mogą pomóc Poli

2020-03-02 11:39:05(ost. akt: 2020-03-02 12:21:45)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Metalowe serce stanęło dziś (2 marca) przed orzyskim ratuszem. Wszystko za sprawą akcji "Nakręć się na pomaganie", którą zapoczątkował i rozkręcił na ogromną skalę asp. Adam Trzonkowski z komisariatu w Białej Piskiej.
Dzielnicowy zbiera nakrętki, a dochód z ich sprzedaży przekazuje na leczenie malutkiej Poli z Pisza, która jest już po operacji wszczepienia drugiego implantu ślimakowego. Jednak w dalszym ciągu potrzebne są środki na jej leczenie i rehabilitację.

Dzięki inicjatywie przewodniczącej rady miejskiej Anny Pilarczyk, w Orzyszu pojawiło się metalowe serce, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki i tym samym pomóc dziewczynce. Wcześniej podobne pojemniki stanęły przed komisariatem policji w Białej Piskiej, a także w centrum Drygał.

Chętnych do pomagania nie brakuje. Śmiało można stwierdzić, że akcja prowadzona przez dzielnicowego z Białej Piskiej ogarnęła cały powiat i okolice. W dzisiejszej uroczystości przed orzyskim ratuszem wzięły udział dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu, które już od dawna uczestniczą w zbiórce. Maluchy bardzo chętnie wrzucały nakrętki do serca. O szczegółach akcji "Nakręć się na pomaganie" opowiadali im burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Anna Pilarczyk, a także Komendant Powiatowy Policji w Piszu mł. insp. Marcin Kubas. Dzieci za zaangażowanie otrzymały słodkie niespodzianki. A policjanci wrócili do Pisza z 8 workami nakrętek.

bas
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5