Bili, poniżali, grozili pozbawieniem życia. Sprawcy w areszcie

2018-08-16 14:47:17 (ost. akt: 2018-08-16 14:53:18)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, synem oraz jego konkubiną.
Mężczyzna był już wcześniej skazany za tego typu przestępstwo. Nad swoją rodziną znęcał się także 21-latek, zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie. Młody mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał członków rodziny słowami obelżywymi, poniżał, groził pozbawieniem życia, uderzał, popychał i podduszał oraz niszczył wspólne mienie.

Zarzuty gróźb karalnych usłyszał natomiast 62-letni mężczyzna z Orzysza, który pod wpływem alkoholu groził sąsiadowi pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania.

Policjanci słusznie wnosili o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a decyzją sędziego, wobec tych sprawców przestępstw, zastosowano ten środek na okres 3 miesięcy.

Sprawcom przemocy domowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a sprawcy gróźb karalnych do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Podziel się informacją:

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5