Złote pióro trafiło do gimnazjalistki z Pisza

2015-03-30 17:35:41(ost. akt: 2015-03-30 18:41:58)
Najlepsze okazały się uczennice Prywatnego Gimnazjum w Piszu

Najlepsze okazały się uczennice Prywatnego Gimnazjum w Piszu

Autor zdjęcia: Archiwum

„W poprzek parkowej alei maszeruje z chrzęstem swych odnóży oddział chrząszczy w chitynowych pancerzykach. Ich hoży chorąży żongluje trzema jagódkami żurawiny" - to fragment dyktanda, z jakim musieli się zmierzyć uczestnicy XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Gimnazjalisty". Zwyciężyła Sylwia Olizarowicz z Prywatnego Gimnazjum w Piszu.
Już po raz dwunasty Gminazjum im. Adama Mickiewicza było gospodarzem Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Gimnazjalisty”. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział 19 osób. Do Orzysza przyjechali uczniowie z Dąbrówki, Drygał, Pisza oraz Rucianego-Nidy.
Finał konkursu składał się z dwóch części. Nie było łatwo. — Na początku gimnazjaliści musieli rozwiązać test sprawdzający podstawowe zasady ortografii i interpunkcji, który okazał się dla naszych mistrzów łatwy — mówią Jolanta Jewtuch oraz Justyna Brożek, nauczycielki orzyskiego gimnazjum. — Prawdziwa walka zaczęła się na dyktandzie, bo jak inaczej określić konieczność zapisania takich wyrazów, jak: „W poprzek parkowej alei maszeruje z chrzęstem swych odnóży oddział chrząszczy w chitynowych pancerzykach. Ich hoży chorąży żongluje trzema jagódkami żurawiny. Nieco dalej, u podnóża trzech fontann, dziś tryskających oranżadą, wpółzgięty hobbysta szuka śladów żwawego rzęsorka. Był jeszcze tam-tamista, który sczerniał i zszarzał, a potem chyżo przez skrzyżowanie rzucił się do ucieczki."
Ortograficzną rywalizację zwyciężyła uczennica Prywatnego Gimnazjum w Piszu, Sylwia Olizarowicz. II miejsce zajęła również uczennica Prywatnego Gimnazjum w Piszu, Wiktoria Mieczkowska. III miejsce należało do gimnazjalistki z Orzysza, Hanny Komar.
— Zwyciężczynie otrzymały zestawy piśmiennicze, a pozostali uczniowie pamiątkowe dyplomy i długopisy. Podziękowania i drobne upominki otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu — dodają nauczycielki. — Nagrody, jak co roku, ufundowało Starostwo Powiatowe w Piszu i Burmistrz Orzysza. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5