Pamiętają o śp. Piotrze Chorążym. Zacięta walka przy siatkach

2024-04-22 09:50:43(ost. akt: 2024-04-22 14:14:37)

Autor zdjęcia: Mariusz Kraśnicki / Foto_Krasny

BADMINTON/// Przeszło 20 specjalistów od rakiet zawalczyło 20 marca w Orzyszu o trofea II Memoriału Piotra Chorążego w badmintonie. Kto wskoczył na podium?
Piotr Chorąży był nie tylko bardzo cenionym nauczycielem wychowania fizycznego czy świetnym trenerem. Pamiętamy go także jako skutecznego działacza, samorządowca. Dobrego przyjaciela i człowieka o wielkim sercu. O śp. Piotrze można byłoby mówić długo, jednak tym razem, już po raz drugi, przemówiły rakiety – przekonują organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Po czterogodzinnej batalii, rozgrywanej równolegle na sześciu boiskach, w klasyfikacji do 16 lat ponownie równych nie miał sobie klan Piekarskich. Złoto zgarnęli Kornelia oraz jej brat Samuel (któremu na podium towarzyszyli Adam Kowalski i Marcel Kubrowski).

Wśród pań prawdziwie mistrzowską formę zaprezentowała Agnieszka Trzcińska. Srebro wywalczyła Jolanta Chorąży (żona śp. Piotra), a brąz – Joanna Kosiorek.

W konfrontacji mężczyzn najlepiej poradził sobie Marcin Polak, który podzielił prestiżowe „pudło” z Pawłem Węsławowiczem oraz Mariuszem Kraśnickim.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5