UKS Jedynka ze złotem. Rozgrzewka przed mistrzostwami Polski?

2024-04-15 11:43:00(ost. akt: 2024-04-18 11:48:42)
Dziewczęta UKS Jedynka nie pozwoliły wydrzeć sobie złota mimo kontuzji

Dziewczęta UKS Jedynka nie pozwoliły wydrzeć sobie złota mimo kontuzji

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ/// Hala widowiskowo-sportowa w Orzyszu stała się 13 kwietnia areną walki o trofea Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja Orzysz Cup. Gospodynie zgarnęły złoto i brąz.
Wielogodzinna rywalizacja przebiegała równolegle w dwóch kategoriach: G16 i G13. Dużą niewiadomą był zwłaszcza występ dziewcząt z UKS Jedynka Orzysz w grupie starszej. Wszystko za sprawą szeregu osłabień. A te wynikały z kontuzji, których orzyszanki niemało nabawiły się kilka dni wcześniej podczas rozgrywanego w Poznaniu półfinału mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Podopieczne trenera Mariusza Zadrogi – choć w okrojonym składzie – przeszły przez Orzysz Cup bez ani jednej porażki. Na podium towarzyszyły im kolejno koleżanki z UKS Gródek oraz OCKK Biedronki SP Chudek.

Na prestiżowym „pudle”, lecz z brązem, zmagania w kategorii G13 zakończyły gospodynie dowodzone przez trenera Marka Dancewicza. Nasze unihokeistki zostały wyprzedzone przez ZSP nr 2 Białystok oraz UKS Gródek.

Przed UKS Jedynka, a także całą sportową stroną miasta, kolejne wielkie wyzwanie. 27-28 września to właśnie na parkiecie w Orzyszu odbędzie się wielki finał mistrzostw Polski młodziczek w unihokeju. W szranki stanie 12 wyselekcjonowanych wcześniej ekip z najróżniejszych stron kraju. Czy gospodynie również i tym razem wywalczą miejsce w strefie medalowej?

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5